BUR
Burnley
Premier League
14.09.2025
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1105

The Reds w Pakistanie


Liverpool szczyci się potężną, globalną grupą fanów. Przedsezonowe tournee w takich miejscach, jak Tajlandia i Malezja uwydatniają ogromną pasję, jaką darzą klub kibice na Dalekim Wschodzie.

Jednakże znacznie mniej wiadomo o wsparciu, jakim klub z Merseyside cieszy się w Pakistanie.

Wiadomość, że Manchester United podpisał umowę sponsorską z siecią telefonów komórkowych w tym kraju zachęciła w czerwonych na Wyspach do ożywienia kontaktów.

Popularność Premier League w Pakistanie wystrzeliła jak z rakiety, wraz ze spadkiem zainteresowania krykietem w związku z zarzutami o ustawianie meczów.

Liverpool Pakistan Fan Club rozpoczął swoją działalność w zeszłym roku od spotkań 15 członków, którzy widywali się co tydzień, by wspólnie oglądać mecze.

Założyciele, Nausherwan Effandi i Raheel Achmed zdecydowali się wtedy na promocję na szerszą skalę i ich projekt rozrósł się.

Strona Pak Reds na facebooku teraz może pochwalić się 1500 członkami, a transmisje meczów gromadzą fanów w Lahore, Karachi i Islamabadzie.

Oprócz wspólnych spotkań, podczas których fani z Pakistanu razem oglądają drużynę Kenny’ego Dalglisha w akcji, powstała także drużyna, która rozgrywa mecze na boisku w Lahore, które nawiązuje do Anfield.

Finansowany z własnych środków i samodzielnie zarządzany fanklub Pak Reds jest pierwszym tego typu w Pakistanie.

Prezes Pak Reds Effandi powiedział:

- Naszym celem jest wprowadzenie kultury Liverpoolu do Pakistanu, w tym sensie, że nie chcemy promować Liverpoolu tylko jako drużyny, ale mamy także nadzieję, że kibice ucieleśnią etos prawdziwego fana Liverpoolu.

Pak Reds mają nadzieję, że bezpiecznie wrócą z Anfield i wkrótce zostaną oficjalnym fanklubem w Pakistanie.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Rozmowy Liverpoolu z kadrą Szwecji o Isaku (0)
03.09.2025 22:13, Wiktoria18, thisisanfield.com
Gyökeres solidaryzuje się z Isakiem (1)
03.09.2025 19:10, Mdk66, thisisanfield.com
Salah staje w obronie Díaza i Núñeza (4)
03.09.2025 18:42, Bartolino, Sky Sports
Luiz Fernando Iubel dołącza do klubu (1)
03.09.2025 17:37, Matt_ityahu1892, liverpoolfc.com
Szoboszlai wybrany 'piłkarzem kolejki' (1)
03.09.2025 17:13, AirCanada, liverpoolfc.com
Ngumoha zadebiutował w kadrze Anglii U-19 (0)
03.09.2025 17:07, AirCanada, liverpoolfc.com