Osób online 1169

Ayre: Zero tolerancji dla rasizmu


Dyrektor zarządzający Liverpoolu Ian Ayre potwierdził dziś podejście zero tolerancji wobec rasizmu i dyskryminacji jakiegokolwiek rodzaju prezentowane przez Liverpool Football Club.

Podczas gdy, the Reds podkreślili zeszłej nocy w oświadczeniu świadomość, że większość ich fanów ze wszystkich zakątków świata mocno popiera ich stanowisko w tych kwestiach, Ayre skorzystał z okazji do refleksji nad trudnymi tygodniami związanymi ze sprawami poza boiskowymi i wyraził zobowiązanie pełnego wsparcia klubu w walce o wykopanie rasizmu z futbolu.

Po pierwsze Ian, wiele zostało napisane i powiedziane o Liverpool Football Club w ciągu ostatnich kilku tygodni. Czy możesz powiedzieć nam o powodach wydania oświadczenia w niedziele w nocy?

Myśleliśmy, że to ważne, żeby powtórzyć stanowisko klubu w kwestii rasizmu i wszelkich form dyskryminacji zważywszy na to co wydarzyło się w piątkowym meczu i przez parę ostatnich miesięcy.

Jest to bardzo ważna sprawa i jest to coś bardzo aktualne w tej chwili, ale jako klub piłkarski jest ważne dla nas, aby każdy wiedział jakie zajmujemy stanowisko w tego typu tematach.

Byliśmy bardzo zaangażowani w tego typu kwestiach w przeszłości i mamy wielu fantastycznych ludzi, którzy pracują na co dzień na programy tego typu. Więc było ważne, żeby to podkreślić, ponieważ myślę, że było dużo powiedziane, a dla ludzi, którzy tym się tutaj zajmują, jak i na całym świecie to bardzo ważne. To rozczarowujące dla nich, że musieli przyjść dzisiaj do pracy, być może ze względu na ciężką atmosferę w powietrzu, ale nie o to chodzi.

Mamy bardzo zdecydowane stanowisko w tych sprawach – bardzo popieramy zwalczanie tych problemów i dlatego przygotowaliśmy oświadczenie.

Jak dobrze wiemy, doszło do incydentu na Anfield w piątkowy wieczór, czy możesz nam powiedzieć co wydarzyło się od tamtego momentu?

Mogę powiedzieć bardzo niewiele, ze względu, że jest to przedmiotem policyjnego śledztwa, więc jestem bardzo ograniczony w tym co mogę wyjawić. Mogę powiedzieć to, że klub udzielił wszelką możliwą pomoc policji. Pracowaliśmy z nimi bardzo blisko w weekend, dostarczając im wszystkie informacje z zapisów kamer i informacji o biletach.

Pracowaliśmy również z Oldham Athletic, co było absolutnie fantastyczne, jak i również z piłkarzami. Myślę, że był to doskonały przykład gdzie wszyscy pracują razem dla prawidłowego rozwiązania sprawy. Pracowaliśmy nad tym bardzo ciężko, a dla nas jest ważne, że fani i ludzie wiedzą, że traktujemy to bardzo poważnie i każdy przypadek tego typu będzie potraktowany z naszej strony z maksymalną dyscypliną jaką możemy udzielić, aby znaleźć każdego kto dopuścił się takiego nadużycia.

Czy to ważne, aby podkreślić, że jako klub współpracujemy z czołowymi organizacjami w różnych dziedzinach?

Oczywiście, że tak. Wygraliśmy nagrody i braliśmy udział w programach z największymi i najbardziej zaawansowanymi organizacjami. Na pewno nic co zostało powiedziane o nas lub w mediach jest w stanie odwrócić uwagę od tego. Jesteśmy zaangażowani we wszystkie programy tego typu. Jesteśmy wiodącym klubem w tych programach i będziemy kontynuować pracę by pozostało tak na zawsze.

Musimy poprosić Cię o Twoją reakcję na losowanie czwartej rundy Pucharu Anglii…

Myślę, że wszyscy byliśmy zaskoczeni tym losowaniem! Spójrz, Liverpool kontra Manchester United to prawdopodobnie najlepsze spotkaniem na całym świecie, a rozgrywki w ramach Pucharu FA są jednymi z najlepszych na świecie, więc szykuje się wielki mecz.

W związku z tym co minęło, ludzie będą o tym gadać i gadać, ale myślę, że najważniejszą rzeczą dla nas jest upewnienie się, że zrobimy wszystko, żeby to był wielki dzień i wielka potyczka. Musimy upewnić się, że będziemy działać razem, aby wszyscy mogli skoncentrować się na piłkarskich emocjach i Pucharze Anglii, a nie na czymś innym. Z pewnością będziemy do tego dążyć.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com