LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 2833

Dalglish o walce klubu z rasizmem


Kenny Dalglish podkreślił dzisiaj, że nigdy nie zgodziłby się na powrót jako manager Liverpoolu, jeśli czułby, że klub nie jest w pełni zaangażowany w walkę przeciwko dyskryminacji. Rok po swoim emocjonalnym powrocie, boss zapewnił, że każdy na Anfield będzie kontynuował swój udział w pomocy w wyeliminowaniu wszelkich form rasizmu w świecie futbolu.

- Jest to światowa instytucja futbolu, klub, który ma kibiców różnej wiary, koloru skóry, narodowości – powiedział Dalglish.

- Jest to fantastyczny sukces, jesteśmy szczęśliwi, że tak solidny i trwały fundament został ustanowiony przez Shanksa w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, kontynuowany przez wielu ludzi - Boba Paisleya, Joe Fagana, sztab wykonawczy, prezesa Johna Smitha, Petera Robinsona, wsparcie rosło i rosło i w tym wsparciu mają udział różni wspaniali ludzie. Nigdy nie mielibyśmy go, jeśli w jakikolwiek sposób lub w jakiejkolwiek formie bylibyśmy uprzedzeni lub dyskryminowalibyśmy jakąkolwiek część społeczności.

- Nasz klub opiera się na służeniu społeczeństwu i ktokolwiek jest w tej społeczności, będzie traktowany na równi. Nigdy nie było klubu, który byłby dyskryminowany i nigdy nie będzie takiego, który dyskryminuje kogokolwiek. Dla nas klub jest ważniejszy niż jednostka, niezależnie, czy ta osoba to kibic, zawodnik czy właściciel klubu. Nie chodzi o indywidualności, chodzi o klub piłkarski, z którego powinniśmy być bardzo dumni.

- Przez ostatnie parę tygodni pojawiła się opinia, że klub nie robi tego, co powinien robić, ale nie sądzę, żeby klub kiedykolwiek szedł tą drogą. Zawsze będziemy popierać oficjalne kampanie związane z walką z rasizmem.

- Oczywiście był duży problem w sprawie Luisa. Zawodnicy pokazali wsparcie dla niego, co było fantastyczne, ale wtedy niektórzy ludzie źle to zinterpretowali, jakoby piłkarze nie byli zainteresowani walką z rasizmem. To jest kompletna bzdura. Jeśli możemy pomóc wyeliminować rasizm lub dyskryminację z jakiejkolwiek części społeczności, z pomocą każdego w Liverpoolu, to ta pomoc nadejdzie.

- Nie chcemy rasizmu w piłce nożnej, a z pewnością nie w tym klubie.

- Wtedy ruszyliśmy dalej i napotkaliśmy kolejny incydent z Tomem Adeyemi z Oldham. Wszystko, co możemy powiedzieć – jest to sprawa policji. Jeśli Tom czy policja potrzebują pomocy w jakikolwiek sposób, udzielimy im jej. Dla mnie, najważniejszą rzeczą jest, abyśmy jako klub trzymali się razem. Wszyscy mamy obowiązek zachowywania się odpowiedzialnie. Osoba, która krzyczała to, co krzyczała denerwując tym Toma, jeśli możemy pomóc policji dowiedzieć się, kim ona jest i oskarżyć ją, to zostanie zrobione wszystko co tylko możliwe, aby kara była na tyle surowa, na ile może być.

- Parę dni minęło od rocznicy mojego powrotu. Był to dla mnie zaszczyt i przywilej i mogę zagwarantować wszystkim fanom, że nie ma możliwości, że wróciłbym do tego klubu, jeśli uważałbym, że w jakiś sposób jest on rasistowski czy dyskryminuje ludzi. Wówczas nie byłoby mnie tu.

- Zostałem wychowany w Glasgow. Jestem bardzo dumny ze swojego pochodzenia. To ma swoje podłoże. W tamtych czasach byłem do tego przyzwyczajony, zostałem wychowany, aby szanować nauczycieli, policjantów, ale także szanować ludzi niezależnie od ich koloru skóry czy wyznania wiary i myślę, że nie poszło to na marne.

- To jest droga, którą będę szedł w życiu. Powiedziano mi także, że jeśli mówisz prawdę, to nie zbłądzisz, więc zawsze będę podtrzymywać to stanowisko i myślę, że jest to stanowisko, które ten klub zawsze popierał.

- Jeśli możemy pomóc w jakikolwiek sposób czy w jakiejkolwiek formie we wszystkim, co the FA przedstawia w sprawie walki z rasizmem, będziemy pierwsi, aby to zrobić.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (5)

przemocc 09.01.2012 21:37 #
Te teksty o rasizmie zaczynają być irytujące, kiedy to się skończy? Chyba już wszystko zostało powiedziane...
ivers 09.01.2012 22:07 #
Teraz poprawność polityczna jest taka jaka jest a jaka będzie za lat 10 czy 20 kto to wie.Ktoś kiedys powiedział madre słowa,że cywilizacja obowiązuje dopóki człowiek ma co jeść,ma pracę,kobietę i w miarę względny spokój ale jak mu się to wszystko zabierze staje się zwierzęciem walczącym o swój byt.Te wszystkie hałaśliwe mniejszości w przyszłości gdy u władzy znajdą się populiści i wariaci za którymi w swej większości ciemny ogłupiały lud pójdzie wiedziony pustymi obietnicami staną się kozłami ofiarnymi na igrzyskach bo chleba nie będzie.Sciene-fiction?Nie kwestia czasu.
Seba 09.01.2012 22:12 #
Temat nr.1 rasizm... Murzyni zawładneli LFC ;p
Mersey 09.01.2012 23:11 #
ivers, kobiety to też ludzie, ale chyba ten, kto powiedział, że "cywilizacja obowiązuje dopóki człowiek ma co jeść, ma pracę, kobietę i w miarę względny spokój ale jak mu się to wszystko zabierze staje się zwierzęciem walczącym o swój byt" chyba na chwilę o tym zapomniał. Wierz mi, są inne punkty widzenia, niż punkt widzenia białego, heteroseksualnego mężczyzny z klasy średniej. Wszystko jest w porządku dopóki należy się do klasy uprzywilejowanej i respektowane są przynależne tej klasie prawa, jednak gdy to się zmienia z pewnością zmienia się wtedy punkt widzenia. Trochę wyrozumiałości zatem.
Gin 10.01.2012 09:43 #
Rasizm rasizmem, ja to szanuje ogromnie, podejście, powagę sytuacji itd.... jestem ZA.........

ALE KUR..cze może kogoś kupimy?? już styczeń!!

Pozostałe aktualności

Gakpo pokazuje swoją jakość na lewym skrzydle  (2)
22.06.2024 20:07, B9K, thisisanfield.com
Niepewna przyszłość Tsimikasa  (3)
22.06.2024 18:35, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
AFCON a najbardziej intensywny miesiąc ligowy  (1)
22.06.2024 18:33, Wiktoria18, thisisanfield.com
Van Dijk i Koeman krytykują Taylora i Atwella  (0)
22.06.2024 18:14, A_Sieruga, thisisanfield.com
Podsumowanie siedmiu lat Salaha w klubie  (1)
22.06.2024 15:01, Bartolino, liverpoolfc.com
Van Dijk i Gakpo z kompletem minut dla Holandii  (4)
22.06.2024 08:04, A_Sieruga, liverpoolfc.com
Wright o słabym początku Trenta  (0)
22.06.2024 01:12, B9K, thisisanfield.com
Liverpool zagra z Sevillą na Anfield  (5)
21.06.2024 11:35, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com