Osób online 1142

Transferowy rumor


Klub zaplanował konferencję dla dziennikarzy w Melwood na godzinę 10:30. Odprawa była pełna rezerwy, natomiast Kenny Dalglish zachowywał powściągliwość w udzielanych komentarzach. Były pogawędki, aczkolwiek menedżer zdawał się jeszcze być pogrążony we śnie i zdystansowany tym wszystkim.

Skoro na konferencję znowu został oddelegowany Vinny O'Connor, Kenny nie omieszkał się z nim poprzekomarzać. – Vinny przestań się powtarzać z pytaniami, to ja przestanę powtarzać swoje odpowiedzi – żartował sobie Kenny.

– Widziałem, że zaczęły się spekulacje transferowe – kontynuował jeden z dziennikarzy.

– Zaskoczony? Dopiero teraz o to pytasz? – droczył się Kenny. – Nie spekulujemy na żaden temat. Nie ma znaczenia, co powiemy. Gazety będą spekulować, ale nie będziemy tu przychodzić, by odpowiadać na każde pytanie, które jest w gazetach. Nasze sprawy załatwiamy w sposób, w jaki zostaliśmy nauczeni, to znaczy prywatnie za zamkniętymi drzwiami.

A jako, że konferencja ta miała miejsce w połowie grudnia, kiedy już wtedy Kenny wyraźnie zaznaczył, że jeśli Liverpool ma podejmować jakiekolwiek działania na rynku transferowym, to będą one nieznaczne, dziś menedżer the Reds zarzucił dziennikarzom lekceważącą postawę, gdy padło kolejne pytanie o transfery. Jak gdyby szef Liverpoolu, zanim zaczął się transferowy rumor, nie zaanonsował strategii działania. Tym razem nie ściągamy posiłków z angielskiej Premier League. Brytyjski talent nadal jest w cenie, wszak akademie piłkarskie na Wyspach wciąż wypuszczają kolejne nieoszlifowane diamenty, jednakże zagospodarowano latem duże pokłady zaufania – w talent piłkarski zawodników, z których klub jest zadowolony, mimo że kapitał jeszcze nie zaczął się zwracać.

Wydawać się może, że ową strategię idealnie pojmuje Tony Barrett. Percepcja jest pierwszym etapem przetwarzania informacji, zaś ta funkcjonuje u niego bardzo dobrze, natomiast historia artykułów pokazuje, że margines błędu został ograniczony do minimum. Gdy kilka dni po owej konferencji Rory Smith został zapytany: "Co można powiedzieć na temat aktywności transferowej Lvierpoolu?", odpowiedź nawiązywała do najlepszego źródła. "O ile mi wiadomo – a właściwie z tego co mi Tony Barrett powiedział – Liverpool nie będzie podejmować nadmiernego wysiłku." Jeszcze później, bo pod koniec grudnia, gazeta zredagowała przewodnik transferowy. Co na temat the Reds?

– Strategia na najbliższy miesiąc: Dostroić skład, który przeszedł już znaczną przebudowę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Duże zakupy praktycznie nie wchodzą w grę.

Ponieważ spod pióra dziennikarza The Times nie wyszło żadne nazwisko, ani w styczniu, ani w grudniu, otrzymujemy prawdopodobnie wskazówkę odnośnie natężenia oraz jakości serwowanego rumoru transferowego w ostatnich dniach oraz tygodniach.

Śledząc treści doniesień transferowych oraz przeglądając podawane informacje lub cytowane artykuły można odnieść wrażenie, że to bardziej strzelanie na oślep niż faktyczna interpretacja przypuszczalnych posunięć w klubie. Nie dziwi jednak postawa kibiców, którzy kolportują takie wieści na swoich forach internetowych, a ostatnio na portalach społecznościowych typu Facebook i Twitter (jest nawet szczególna ranga wśród zabierających głos, nazywana "ITK", czyli "In The Know" – to ci, którzy mają wtykę w administracji klubu, potajemne źródło w szatni zespołu lub opierają się na tym, że ich wiarygodność została potwierdzona w książce pt. "Epic Swindle").

Cóż – człowiek musi mieć jakieś złudzenia.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (7)

Stone 13.01.2012 22:39 #
Bardzo dobry artykuł. Godny zapoznania się i może wreszcie fani spojrzą inaczej na pojawiające się spekulacje. Barrett zrozumiał strategię, my nie możemy?
Czarodziej 13.01.2012 22:47 #
Dokładnie. Nie liczy się ilość, a jakość informacji.
krystianYNWA 13.01.2012 23:25 #
Dobra, ale niech w ogóle kogoś kupią.
Nie jakąś pierdołę - kogoś kto jest nam potrzebny - takich ludzi nam brakuje. Stać w miejscu nie można.
Mersey 13.01.2012 23:25 #
Anglicy mają Tony'ego Barretta, a my mamy Damiana.
NaImieMiAdaś 14.01.2012 12:38 #
dobry napadzior i postawa Lukasa u reszty naszego składu to nie będzie żadnego problemu z top4 , bo składu cienkiego nie mamy ale nazwał bym go zaspanym -więc jak się obudzą i zaczną zapieprzać to będzie gicio
Jetzu 14.01.2012 12:44 #
A czy przypadkiem spod pióra dziennikarzy The Times nie padły nazwiska Nathana Redmonda i Jao Teixeiry?

Swoją drogą, po słowach Kenny'ego ostatnich ja jestem niemal pewien że kogoś sprowadzimy, może nie jakąś gwiazdę ale ktoś to będzie - pamiętacie Babela zostającego w Liverpoolu dzień przed odejściem?
forfun12 15.01.2012 10:46 #
Carroll - długoterminowa inwestycja, ale nie na ten sezon tylko za 2 lata, teraz trzeba kupić napastnika z innej ligi, który w tym sezonie musi strzelać śr 1 bramkę na mecz. Ciekawe czy R. Lewandowski by się sprawdził.

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com