Osób online 1244

Idealny impuls Gerrarda


W tym tygodniu Steven Gerrard zrobił dla Liverpoolu to, co robił już wiele razy przez ostatnie czternaście lat. Klub desperacko potrzebował impulsu, a nasz pomocnik-talizman z ogromną pewnością go dostarczył.

Po strzeleniu zwycięskiego gola z Manchesterem City, który zbliżył drużynę Kenny'ego Dalglisha do finału na Wembley, złożył swój podpis na nowym kontrakcie. Wyczucie czasu było perfekcyjne. Jeden z najlepszych piłkarzy, którzy mieli okazję przywdziać koszulkę Liverpoolu, związał się z klubem swojego dzieciństwa na resztę kariery. Ciężko o lepsze wiadomości.

- Nie sądzę bym mógł grać dla kogoś innego. Obecnie widzę siebie jedynie w koszulce Liverpoolu. Będę wierny jednej drużynie i to wiele dla mnie znaczy.

Gerrard tryskał dumą i radością. Po najcięższych dwunastu miesiącach w życiu, jego kariera wraca na właściwe tory i może on pisać kolejne rozdziały w historii Liverpoolu. Wiele mówi o człowieku fakt, że odrzucił szansę podpisania nowej umowy latem, kiedy był tuż po operacji.

Gerrard nalegał by poczekać do czasu, aż udowodni swoją przydatność dla klubu i przez ostatnie trzy tygodnie zdecydowanie to zrobił. Jest w świetnej dyspozycji i chce nadrobić stracony przez kontuzję czas. Oprócz dobrych występów Gerrard inspiruje wszystkich wokół siebie. Daje przykład partnerom, a oni podążają jego drogą.

Gerrard okazał klubowi niesamowitą lojalność. Było wiele okazji, w których mógł odejść do innego klubu by powiększyć zarówno kolekcję medali, jak i stan konta bankowego, jednak on został tutaj.

W 2005 roku Liverpool popełnił błąd przyjmując lojalność za pewnik. Na szczęście odrobiliśmy pracę domową i rola ambasadora po zakończeniu kariery jest dobrą nagrodą za krew, pot i łzy, jak uronił grając w czerwonej koszulce Liverpoolu.

Oczywiście jednak do tego czasu jeszcze długa droga. Mający 31 lat Gerrard wciąż ma dużo do zaoferowania. Jest świeży i gotowy by prowadzić Liverpool w drodze po zwycięstwa. Czego by nie przyniosły kolejne miesiące krzepiącym jest fakt, że Gerrard zostanie sercem Liverpoolu przez najbliższe lata.

James Pearce

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

lingo 14.01.2012 10:18 #
Gerrard Captain:) Jest niesamowity i nie wiem co by to było bez niego...

Przy okazji proszę o aktywację konta na forum
lingo1

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com