17:30

Osób online 860

Podsumowanie 21. kolejki

Ostatni weekend nie był zbyt udany w wykonaniu The Reds, ponieważ po raz siódmy w tym sezonie podzielili się punktami na własnym boisku. Jak poradziły sobie inne zespoły? Zapraszamy Państwa na podsumowanie minionej kolejki.

Mecze tej serii spotkań rozgrywane były na przestrzeni trzech dni. W sumie oglądaliśmy 22 bramki, sędziowie pokazali 27 żółtych kartek i raz wyrzucili zawodnika z boiska. Średnia frekwencja na trybunach wyniosła 35,665 widzów.

Wyniki 21. kolejki:

14.01.2012

Aston Villa 1 – 1 Everton

56' Bent D., 69' Anichebe V.

Blackburn 3 – 1 Fulham

45' Pedersen M.G., 46' Dunn D., 56' Duff D., 79' Formica M.

Chelsea 1 – 0 Sunderland

13' Lampard F.

Manchester United 3 – 0 Bolton

45' Scholes P., 74' Welbeck D., 83' Carrick M.

Tottenham 1 – 1 Wolves

22' Fletcher S., 51' Modrić L.

West Brom 1 – 2 Norwich City

43' Surman A., 68' Long S., 79' Morison S.

Mecz dnia:

Chelsea – Sunderland

Na Stamford Bridge, przyjechał zespół Martina O'Neilla, Sunderland. Czarne Koty od czasu zmiany menedżera spisywały się bardzo dobrze, dlatego z nadziejami podchodzili do meczu z Chelsea. Gospodarze koniecznie potrzebowali zwycięstwa, co było widać od początku spotkania. The Blues prowadzenie objęli już w 13. minucie, a na listę strzelców wpisał się Frank Lampard. Akcję bramkową rozpoczął Juan Mata, który świetnie znalazł w polu karnym innego Hiszpana, Fernando Torresa, a były zawodnik The Reds efektownym wolejem uderzył w poprzeczkę, po której piłka odbiła się przypadkowo od nogi Franka Lamparda i wpadła do siatki gości. Do końca pierwszej połowy gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń boiskowych i na przerwę schodzili z jedno bramkowym prowadzeniem. W drugiej części gry sędzia Phil Dowd, podjął dwie kontrowersyjne decyzję, a były one związane z nie podyktowaniem rzutów karnych. W pierwszej z nich ładnym dryblingiem popisał się Fernando Torres i wydaję się, że został nie przepisowo zatrzymany przez Johna O'Shea. Po chwili gra przeniosła się pod drugie pole karne, gdzie faulowany był Nicklas Bendtner, ale gwizdek sędziego nadal milczał. W 63. minucie znakomitą okazję do wyrównania mieli goście. Sebastian Larsson wbiegł z piłką w pole karne, następnie podrzucił ją nad Cechem, ale James McClean nie potrafił skierować piłki do niemalże pustej bramki. Ostatnią szansę Czarne Koty zmarnowały w 93. minucie, kiedy Nicklas Bendtner wyszedł sam na sam z bramkarzem Chelsea, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad bramką.

15.01.2012

Newcastle 1 – 0 Queens Park Rangers

37' Best L.

Swansea 3 – 2 Arsenal

5' R.v.Persie, 16' Sinclair S., 57' Dyer N., 69' Walcott T., 70' Graham D.

Mecz dnia:

Swansea – Arsenal

Spotkanie pomiędzy Swansea i Arsenalem zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ beniaminek na własnym boisku dotychczas spisuję się wyśmienicie, o czym świadczy fakt, że jedyną drużyną, która wywiozła trzy punkty z Liberty Stadium jest Manchester United. Kanonierzy na prowadzenie wyszli już w 5. minucie, za sprawą Robina van Persiego. Dla Holendra było to już 18 trafienie w tym sezonie Premier League, co stawia go na pozycji lidera klasyfikacji strzelców. Na odpowiedź Łabędzi nie musieliśmy długo czekać. W polu karnym Arsenalu sfaulowany został Nathan Dyer, a rzut karny na bramkę zamienił specjalista w tej dziedzinie, Scott Sinclair. Do końca pierwszej połowy tempo spotkania się uspokoiło, ale prawdziwe emocję oglądaliśmy w drugiej części gry. W 57. minucie piłkę na połowie gości odzyskał Joe Allen, który kapitalnym podaniem otworzył drogę do bramki Nathanowi Dyerowi, a ten z dużym spokojem pokonał Wojciecha Szczęsnego. Na wyrównującą bramkę czekaliśmy do 69. minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Theo Walcott. Skrzydłowy reprezentacji Anglii wykorzystał błąd obrony Swansea, która źle założyła pułapkę ofsajdową. Gospodarze nie załamali się jednak straconą bramką i kilka sekund później znów wyszli na prowadzenie. Zwycięską jak się później okazało bramkę zdobył Danny Graham, a kibice na Liberty Stadium oszaleli z radości.

16.01.2012

Wigan 0 – 1 Manchester City

22' Dzeko E.

W spotkaniu kończącym 21. kolejkę, zmierzyły się drużyny z dwóch różnych biegunów ligowej tabeli. Wigan od dłuższego czasu zajmuję miejsce w strefie spadkowej, za to goście z Manchesteru od 15 października zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Gospodarze nie przestraszyli się jednak teoretycznie mocniejszego rywali i już w 3. minucie mogli objąć prowadzenie. Strzelał James McArthur, ale Joe Hart nie musiał interweniować, ponieważ wyręczył go w tym jego reprezentacyjny kolega, James Milner, który stanął na drodze lotu piłki. Z czasem goście przeszli do konkretniejszych ataków, a obronę The Latics udało im się sforsować w 22. minucie, kiedy do siatki Al-Habsiego trafił Edin Dzeko. Bośniak wykorzystał swój największy atut, czyli grę głową i nie dał szans bramkarzowi gości. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic ciekawego, jednak od razu po przerwie do ataków ponownie ruszyli The Citizens. W 55. minucie w bramce gości wykazał się Al-Habsi, który najpierw obronił strzał Edina Dzeko, a następnie dobitkę Davida Silvy. Kilka sekund po tej sytuacji znów przenieśliśmy się pod bramkę Wigan. Z piłką w pole karne wpadł Sergio Aguero, który popisał się fantastycznym dryblingiem, ale w zdobyciu bramki przeszkodził mu kolega z drużyny, Edin Dzeko. Gospodarze mogli jeszcze wyrównać w 70. minucie, ale strzał McCarthy'ego obronił Joe Hart. Wigan ostatecznie nie zdobyło żadnego punktu, ale widać było u nich ogromne zaangażowanie, które na pewno się przyda w walce o utrzymanie.

Blackburn dzięki zwycięstwu z Fulham wydostało się ze strefy spadkowej, tym samym spychając do niej zespół beniaminka Premier League, Queens Park Rangers. Dla fanów The Reds przykrą informacją jest spadek ich ulubieńców na 7. miejsce. Na szczycie tabeli wciąż bez zmian. The Citizens utrzymali swoją trzy punktową przewagę nad lokalnym rywalem, a do tego powiększyli różnicę oczek nad Tottenhamem, który niespodziewanie zremisował z drużyną Wilków.

Jedenastka kolejki: Ali Al-Habsi – Pablo Zabaleta, Roger Johnson, Rio Ferdinand, Glen Johnson – Nathan Dyer, Joe Allen, David Dunn, Antonio Valencia – Fernando Torres, Edin Dzeko

Anty-jedenastka kolejki: David Stockdale - Phil Neville, Sam Ricketts, Daniel Ayala, Maynor Figueroa - David Vaughan, Aaron Ramsey, Shaun Derry, Stewart Downing - Aiyegbeni Yakubu, Heiðar Helguson

Zawodnik kolejki:

Nathan Dyer (Swansea)

Bramka kolejki:

Andrew Surman (Norwich) vs. West Brom

Co nas czeka w następnej kolejce?

Następna kolejka zostanie rozegrana w dniach: 21-22 stycznia. W sobotę swój mecz rozegra Liverpool, który pojedzie na Reebok Stadium, zmierzyć się z Boltonem. Za to w niedziele fanów Premier League czeka nie lada uczta. O godzinie 14:30 na Etihad Stadium, Manchester City podejmie Tottenham. A następnie w spotkaniu kończącym kolejkę, rywalizować będą ze sobą zespoły, których pojedynki od zawsze wywołują ogromne emocję. Chodzi oczywiście o mecz Arsenal – Manchester United.