Osób online 1152

Liverpool zagra w Bostonie?


Latem tego roku Liverpool FC rozegra towarzyski mecz na Fenway Park, gdzie na codzień występują bejsboliści Boston Red Sox. Mecz prawdopodobnie odbędzie się w lipcu, a potencjalnym przeciwnikiem może być AS Roma.

Mecz będzie częścią amerykańskiego tournee Liverpoolu, w ramach którego the Reds rozegrają trzy sparingi.

Właściciele Liverpoolu - Fenway Sports Group, którzy mają w posiadaniu również bejsbolową drużynę Red Sox, już od momentu przejęcia klubu z Anfield w październiku 2010 nie kryli, że bardzo chcieliby sprowadzić LFC do Bostonu.

Zeszłego lata sprawa nie wchodziła w grę, jako że Liverpool miał już wcześniej dogadane tournee po Dalekim Wschodzie.

Jednakże w tym roku, po zakończeniu EURO 2012, podopieczni Kenny'ego Dalglisha najprawdopodobniej wyruszą za Ocean Atlantycki.

Moment jest idealny, jako że Fenway Park, najstarszy wciąż użytkowany obiekt w Major League Baseball, będzie świętował swoje setne urodziny.

Prezes Fenway Sports Management Sam Kennedy powiedział:

- Podczas swojej stuletniej historii Fenway Park był świadkiem jednych z najlepszych rywalizacji sportowych.

- Badamy możliwość zorganizowania na tym obiekcie meczu Liverpoolu, ale nic nie zostało jeszcze sfinalizowane.

Źródła w Bostonie podają, że ewentualnym rywalem the Reds może być Roma. Klub z Serie A został w zeszłym roku przejęty przez grupę, w skład której wchodzi Thomas DiBenedetto, który jest mniejszościowym udziałowcem Red Sox.

Mecz na Fenway Park może stać się częścią turnieju, w którym rywalizować będą cztery zespoły. Obok LFC i Romy mowa tu o Chelsea i Celtiku, które rozegrają spotkania w Chicago i Nowym Jorku.

To będzie pierwsza od ośmiu lat wizyta Liverpoolu w USA. W 2004 roku the Reds grali z Celtikiem, Porto i Romą w Connecticut, Toronto i New Jersey.

Pomimo, że Fenway Park jest stadionem, na którym gra się w baseball, od lat 30. ubiegłego wieku rozgrywano tam również mecze piłkarskie.

W 2010 roku, w ramach przedsezonowych przygotowań, zagrał tam Celtic ze Sportingiem Lizbona, a zdarzenie przyciągnęło na trybuny 32 161 widzów.

Na starcie obecnego sezonu rozgrywek prezes Liverpoolu Tom Werner wyraził nadzieję, że zespoł Dalglisha w 2012 roku zagra w Bostonie.

Zapytany, czy the Reds pojadą w taką trasę odparł:

- Mamy taką nadzieję. Każdy kto przyszedł na mecz Celtiku bawił się doskonale i wiem, że w Bostonie jest wielu kibiców Liverpoolu. To jest coś, na co czekamy.

- Myślę, że ludzie chcą oglądać najlepszych sportowców świata, a najlepsi piłkarze grają w Premier League.

- Poszedłem między ludzi, a oni mówią, że są fanami Liverpoolu i innych drużyn z EPL dzień za dniem. Wiem, że Manchester United miał wspaniałe doświadczenia w Stanach Zjednoczonych. Zagrali serię meczów i na każdy z nich sprzedano komplet biletów.

Jako że sezon Major League Baseball będzie latem w pełni, mecz w Bostonie musi mieć miejsce wtedy, gdy Red Sox będą na wyjeździe. Meczu u siebie nie rozgrywają między 23, a 29 lipca.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

Ralf088 19.01.2012 16:58 #
Świetny mecz na promowanie klubu w Ameryce a także na sprawdzenie naszych umiejętności przed sezonem. Taki wyjazd jak najbardziej na +

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com