Osób online 1251

Mecz z Boltonem to priorytet


Już teraz można łatwo zauważyć, że wszyscy ludzie związani z Anfield i Liverpoolem podekscytowani oczekują na środowy mecz Carling Cup przeciwko Manchesterowi City. Jednak naszym obowiązkiem obecnie jest wygrana z Boltonem i na tym musimy skupić naszą uwagę.

Także powinniśmy zapomnieć o tym, co zdarzy się w kolejny weekend, czyli o wielkiej potyczce z United.

O ile oczywistym jest, że fani będą myśleć przede wszystkim o meczach z dwoma firmami z Manchesteru, to nasi piłkarze muszą być w 100% skoncentrowani na Boltonie.

Po niezwykle bezbarwnym zeszłotygodniowym spotkaniu ze Stoke, kibice oczekują od chłopców Dalglisha znaczącej zwyżki formy i pewnego zwycięstwa.

Wszyscy drapaliśmy się po głowach i zastanawialiśmy co nie zadziałało w ostatnim feralnym meczu.

Albo zbyt ostrożnie podeszliśmy do tego spotkania, można powiedzieć wręcz przestraszeni Stoke, albo zwyczajnie nie pokazaliśmy takiej jakości, jaka jest niezbędna do zgarnięcia pełnej puli.

Według mnie, oba aspekty w pewnej mierze wpłynęły na obraz meczu. Miejmy nadzieję, że Kenny wraz z drużyną wyciągnęli wnioski i wyeliminują poważne błędy ze swojej gry.

W ostatnich 10 potyczkach pokonywaliśmy Bolton. Jeżeli dzisiaj będziemy w niezłej formie i odważniej podejdziemy do zadania, to nie powinniśmy mieć problemu ze zwycięstwem.

Szczerze mówiąc, musimy to wygrać.

Przy tych wszystkich beznadziejnych remisach na Anfield, tylko niezła forma na wyjazdach podtrzymuje nadzieję o wejściu do Ligi Mistrzów w następnym sezonie.

Wanderers grają bardzo słabo u siebie w obecnych rozgrywkach - wygrali zaledwie jedno spotkanie. Z dużym trudem przychodzi im zdobywanie bramek, natomiast ich bramkarz często wyjmuje piłkę z sieci. Jeżeli nie zawiedzie defensywa, to powinniśmy zrealizować nasz cel.

Ktokolwiek by nie został wybrany do pierwszej jedenastki, pewnie zagramy czwórką z tyłu oraz jednym wysuniętym napastnikiem. Niezależnie od tego, jaka formacja była wybierana w tych rozgrywkach, prawie zawsze strzelanie bramek, a nawet kreowanie dogodnych sytuacji, stwarzało nam ogromne problemy.

Jeżeli chcemy pokonać obie drużyny z Manchesteru, to musimy zacząć stwarzać poważne zagrożenie pod bramką rywala i znacząco poprawić skuteczność.

Nie ma lepszego momentu na przełamanie niż dzisiejszy mecz z Boltonem - tu nie chodzi tylko o 3 punkty, lecz także o przywrócenie wiary naszym piłkarzom we własne umiejętności i poprawę formy na kolejne wielkie mecze w następnym tygodniu.

Tommy Smith

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (10)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com
Rooney: Southgate pomylił się w sprawie Quansaha  (0)
12.06.2024 18:56, Bartolino, thisisanfield.com