Przedstawiamy Państwu statystyki oraz inne fakty związane z dzisiejszym ligowym pojedynkiem, który Liverpool stoczy przeciwko Wolverhampton w ramach rozgrywek Premier League.

Stosunek zwycięstw obu drużyn na Molineux:

15 zwycięstw Liverpoolu, 10 remisów, 21 wygranych Wolves

Ogólnie: 46 wygranych the Reds, 17 remisów, 30 zwycięstw Wolverhamptonu

W rundzie jesiennej, Liverpool pokonał Wilki 2-1 na Anfield. Od 38. minuty podopieczni Kenny'ego Dalglisha prowadzili różnicą dwóch goli po trafieniach Rogera Johnsona (samobójczym) i Luisa Suareza. W 49 minucie kontaktowego gola strzelił Steven Fletcher.

W zeszłym sezonie, the Reds wygrali 3-0 na Molineux. To była pierwsza wygrana Kenny'ego od momentu przejęcia po raz kolejny sterów w klubie z Merseyside. Wtedy dla Liverpool strzelali Fernando Torres dwukrotnie oraz Raul Meireles (piękny strzał z woleja).

W ostatnich 25 pojedynkach, the Reds zdołali 14 razy powstrzymać Wolverhampton przed strzeleniem bramki.

W Premier League, podopieczni Dalglisha wygrali raz i dwukrotnie zremisowali na Molineux oraz cztery razy wygrywali i 2 remisowali w siedmiu spotkaniach na obu stadionach.

W tych 7 meczach, Liverpool stracił 3 gole.

Kenny Dalglish prowadził the Reds tylko dwa razy (w ostatniej kadencji) przeciwko Wolverhamptonowi i w obu spotkaniach udało mu się wygrać.

Pepe Reina wpuścił tylko dwie bramki w ostatnich pięciu meczach z Wilkami.

Maxi Rodriguez zadebiutował w barwach the Reds przeciwko Wilkom w styczniu 2010 roku.

Luis Suarez oraz Craig Bellamy są najlepszymi strzelcami Liverpoolu w lidze - obaj zdobyli dotychczas 5 bramek. Bellamy rozegrał 641 minut, a Suarez - 1464.

Sześć z ośmiu goli Craiga zostało strzelonych w pierwszych połowach spotkań.

Następna bramka Dirka Kuyta będzie jego 50. w Premier League. Tylko Robbie Fowler (128), Michael Owen (118), Steven Gerrard (86) i Fernando Torres (65) trafiali częściej w tych rozgrywkach dla the Reds.

Pepe Reina, Jose Enrique i Charie Adam we wszystkich 22 meczach Premier League w tym sezonie wychodzili w podstawowym składzie.

The Reds postarają się wygrać pierwszy mecz ligowy w tym roku, po jednym remisie i dwóch porażkach. Podopieczni Dalglisha wygrali tylko jedno z sześciu ostatnich spotkań w Premier League.

We wszystkich rozgrywkach, Liverpool przegrał dwa razy w 12 meczach.

W przypadku zwycięstwa, the Reds poprawią wynik ilości zdobytych punktów na wyjazdach z całego zeszłego sezonu - wtedy zdobyli ich 18, podczas gdy już teraz mają ich 16.

Zarówno Liverpool, jak i Wilki zdobyli 25 bramek w tym sezonie.

The Reds przegrali wszystkie 3 mecze w tym sezonie, w których stracili bramkę w pierwszych 15 minutach.

Liverpool potrzebuje jeszcze trzech bramek, żeby dobić do 500 goli strzelonych za obu kadencji Kenny'ego w lidze oraz 700 we wszystkich rozgrywkach. To będzie jego 361. mecz na stanowisku trenera the Reds.

Żaden piłkarz Liverpool nie zdołał ustrzelić hat-tricka w meczach przeciwko Wilkom.

Największa wygrana Liverpool na Molineux miała miejsce we wrześniu 1968 roku, gdy the Reds wygrali 6-0.

W ostatnich 10 pojedynkach z Wolverhamptonem, piłkarze Liverpoolu zdołali 3 razy zachować czyste konto z tyłu.

Wilki wygrały 3 z 11 ligowych spotkań u siebie: z Fulham (2-0), Wigan (3-1) oraz Sunderlandem (2-1).

Nie udało im się zagrać "na zero" z tyłu od sierpniowego bezbramkowego remisu z Aston Villą.

Wayne Hennessey obronił dwa rzuty karne w tym sezonie, strzelane przez Bena Watsona z Wigan oraz Sebastiana Larssona z Sunderlandu.

Steven Fletcher jest najlepszym strzelcem Wolverhamptonu z 9 bramkami na koncie, sześcioma więcej niż Stephen Ward i Stephen Hunt.

Po wygraniu dwóch pierwszy meczów, Wolves udało się zaledwie dwa razy w 19 kolejnych spotkaniach zgarnąć pełną pulę.

We wszystkich pojedynkach z the Reds, tylko raz strzelili więcej niż jedną bramkę - w 1980 wygrali 4-1.

Obecna pozycja w lidze: Liverpool 7. , Wolverhampton 19.

Strzelcy obu zespołów:

Liverpool: Bellamy 8 (5), Suarez 8 (5), Gerrard 5 (2), Carroll 4 (2), Maxi 4 (2), Adam 2 (2), Kuyt 2 (0), Skrtel 2 (2), Agger 1 (0), Downing 1 (0), Henderson 1 (1), Johnson 1 (1), Kelly 1 (0), Shelvey 1 (0), samobójcze 3 (3).

Wolves: Fletcher 9 (9), Ebanks-Blake 3 (1), Edwards 3 (2), Hunt 3 (3), O'Hara 3 (2), Ward 3 (3), Doyle 2 (2), Milijas 2 (0), Elokobi 1 (0), Guedioura 1 (0), Hammill 1 (0), Jarvis 1 (1), Kightly 1 (1), Spray 1 (0), Vokes 1 (0), Zubar 1 (1).