05.05.2024
17:30

Osób online 913

Czerwoni w reprezentacjach

Sześciu graczy z kadry Liverpoolu wystąpiło od pierwszej minuty w meczach swoich reprezentacji. Steven Gerrard opuścił boisko w 33. minucie z powodu małego problemu ze ścięgnem, a Dirk Kuyt pozostał na murawie i asystował przy bramce Huntelaara w meczu Anglii z Holandią.

Uraz Gerrarda nie jest poważny, jednak Stuart Pearce postanowił zmienić kapitana The Reds aby zminimalizować ryzyko kontuzji. W drugiej połowie na boisku pojawił się Stewart Downing, natomiast Kuyt do końca pozostał na murawie.

W meczu ku uczczeniu pamięci Gary’ego Speeda jego przyjaciel, Craig Bellamy wystąpił jako kapitan reprezentacji Walii w starciu z Kostaryką. Niestety, ani Bellers, ani jego koledzy nie pokazali się z dobrej strony i pulegli drużynie z za oceanu 0:1.

Od pierwszej minuty zagrał także dla zwycięzców Copa America Luis Suarez. Seba Coates nie załapał się do kadry Urugwaju, który zremisował z Rumunią 1:1.

Charlie Adam, pechowy w niedzielnym konkursie rzutów karnych rozegrał połowę meczu dla reprezentacji Szkocji w zremisowanym 1:1 meczu ze Słowenią.

Udany powrót do składu Argentyny zaliczył Maxi Rodriguez. 31-letni zawodnik zagrał 71. minut, a Albiceleste wygrali 3:1.

Szczęśliwie zakończyła się wyprawa do Turcji dla Martina Skrtela. Mimo żółtej kartki otrzymanej w pierwszej połowie najlepszy zawodnik Słowacji w minionym roku został na boisku pełną godzinę, a jego drużyna zwyciężyła po zaciętym meczu 2:1.

Ponadto, w meczach reprezentacji młodzieżowych Martin Kelly oraz Jordan Henderson zagrali dla Synów Albionu U-21 w starciu z Belgią, a Jonjo Shelvey wszedł na boisko dwadzieścia minut przed końcem, jednak nie zmienił oblicza gry. Młodzi Anglicy wygrali 4:0.

W towarzyskim spotkaniu Hiszpanii U-19 z Francją po raz pierwszy od dłuższego czasu wystąpił Suso.