13.05.2024
21:00

Osób online 1266

Rezerwy remisują z Arsenalem

Raheem Sterling zdobył bramkę dla drużyny rezerw Liverpoolu w zremisowanym spotkaniu z Arsenalem. The Reds objęli prowadzenie już w 6. minucie, jednak na początku drugiej połowy wyrównującą bramkę dla gości zdobył Abou Diaby.

Młody Skrzydłowy od początku spotkania prezentował się ze świetnej strony. Już w 1. minucie miał szansę na zdobycie bramki po tym, jak wcześniej przedarł się przez defensywę Arsenalu, jednak jego uderzenie trafiło wprost w bramkarza Damiana Martineza.

Następnie w 6. minucie, otrzymał piłkę przed polem karnym i pomimo tego, że był otoczony przez obrońców Arsenalu, zdołał się odwrócić i płaskim strzałem wyprowadził the Reds na prowadzenie 1:0.

Kanonierzy mieli okazję wyrównać za sprawą Benika Afobe, jednak jego strzał wylądował na słupku, a w kilku sytuacjach w bramce Liverpoolu musiał się wykazać Brad Jones, ponieważ Arsenal cały czas dążył do zdobycia bramki.

Pięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie Kanonierzy osiągnęli swój cel. Oguzhan Ozyakup zaatakował lewą stroną, a następnie idealnie znalazł w polu karnym Abou Diaby'ego, który doprowadził do rezultatu 1:1.

Arsenal zaczął osiągać przewagę i wywierał coraz większy nacisk na zawodników the Reds.

W 60. minucie spotkania Brad Jones ponownie musiał się wykazać refleksem w bramce po tym, jak z półwoleja uderzył Chuks Aneke.

Sterling kilkukrotnie siał zamęt w szeregach Arsenalu, jednak Liverpool nie był w stanie tego wykorzystać. Okazję do zdobycia bramki miał również Krisztian Adorjan po tym, jak wcześniej ładną akcją na prawym skrzydle popisał się Suso.