05.05.2024
17:30

Osób online 1232

Rezerwy biorą przykład ze starszych

Michael Ngoo uratował honor rezerw Liverpoolu w przegranym 1-2 meczu z Newcastle w ramach ostatniej kolejki sezonu Premier Reserve League North. Yven Moyo otworzył wynik spotkania już w 22 minucie, a przed przerwą na 2:0 podwyższył Mehdi Abeid. Michael Ngoo, który wszedł na boisko tuż po przerwie, dał nadzieję sympatykom The Reds, strzelając kontaktową bramkę, jednak nie udało się pójść za ciosem i młodzi The Reds przegrali to spotkanie.

Moyo otworzył wynik po dość spokojnym początku meczu. Francuski obrońca popisał się dobrym strzałem z ostrego kąta, nie dając większych szans Peterowi Gulasciemu.

W 30 minucie spotkania, Wisdom podał do Suso, który przedarł się przez zasieki obrońców Newcastle, po czym posłał piłkę w kierunku długiego słupka, gdzie znajdował się Eccleston, jednak akcja nie przynisła żadnych rezultatów.

Trzy minuty później, Newcastle egzekwowało rzut karny. Emmanuel Mendy poślizgnął się, a Ryan Donaldson dopadł do niego w mgnieniu oka. Conor Coady sprowadził go do parteru, a sędzia pozostał niewzruszony na pretensje młodych The Reds. Abeid ze spokojem wykorzystał jedenastkę, czym dał Newcastle chwilę wytchnienia.

Mimo trudnej sytuacji, Liverpool doszedł do kilku dogodnych sytuacji jeszcze przed końcem 1. połowy. Nathan Eccleston zostawił w tyle wszystkich czterech obrońców Srok, lecz jego anemiczny strzał nie sprawił bramkarzowi większych kłopotów.

Początek drugiej odsłony zdecydowanie należał do Liverpoolu. Ngoo podawał do Adorjana, ten oddał futbolówkę Suso, lecz Hiszpan pogubił się w dryblingu.

Szczególną determinację wykazywał Raheem Sterling. Młody Jamajczyk walczył w każdej strefie boiska, niejednokrotnie cofając się do defensywy. To właśnie szybki skrzydłowy obsłużył Ngoo podaniem, po którym Michael zdobył swoją siódmą bramkę w siedmiu ostatnich meczach.

Sterling nadal nie dawał spokoju defensywie Newcastle, bez przerwy nękając ich swoimi rajdami po obu flankach. Mimo tych szaleńczych ataków, linia defensywna Srok nie skapitulowała już tego popołudnia.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Suso otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul od tyłu, co jeszcze bardziej utrudniło sytuację jego kolegom.

Skład Liverpoolu: Gulacsi, Mendy, Robinson, Coady, Sama, Wisdom, Suso, Roberts, Eccleston (Morgan 83), Adorjan (Ngoo 45), Sterling. Subs not used: Ward, Roddan, Smith.