05.05.2024
17:30

Osób online 1190

Oceny po finale FA Cup

Prezentujemy Państwu oceny, jakie The Times wystawił piłkarzom Liverpoolu, którzy znaleźli się w składzie na przegrany 2:1 finał FA Cup z Chelsea. Zapraszamy do lektury!

Liverpool 4-2-3-1

Pepe Reina - 4

Stał się pierwszym Hiszpanem, który zagrał w dwóch finałach FA Cup, ale ten ostatni będzie chciał jak najszybciej wymazać z pamięci. Błąd przy golu Ramiresa spowodowany techniczną wpadką.

Glen Johnson - 6

Pewny, ale bez przebłysku. Może żałować, że jego popisowe wypady na połowę rywala utrudniali mu koledzy z własnej drużyny.

Martin Skrtel - 7

Jeden z niewielu piłkarzy Liverpoolu, którzy zasługują na jakąkolwiek pochwałę, w niektórych momentach w pojedynkę próbował powstrzymywać ataki Chelsea. Pokazał poświęcenie i rozsądek, w odróżnieniu od marnej postawy pozostałych.

Daniel Agger - 6

Zazwyczaj tak opanowany w grze piłką Duńczyk, daleki był od swojej najlepszej formy, a jego niedbalstwo było widoczne. Nie można winić go za klęskę Liverpoolu, choć jednocześnie niczym się nie wyróżnił.

Jose Enrique - 3

Im wyżej ustawia się go na boisku, tym gorsze decyzje podejmuje. Ramires bezlitośnie wykorzystał jego wpadkę przy pierwszym golu.

Jay Spearing - 3

Tak jak w meczu z Manchesterem United na Old Trafford, okoliczności i klasa rywala okazały się zaporą nie do przejścia. Decyzja Dalglisha o zdjęciu go z boiska była aktem miłosierdzia.

Jordan Henderson - 4

Lepszy w drugiej połowie, chociaż nie przysłoni to jego fatalnej postawy w pierwszych 45 minutach. Wciąż brakuje mu charakteru, pozwalającego narzucić styl gry.

Craig Bellamy - 5

Jedna z hazardowych zagrywek Dalglisha, która okazała się nieopłacalna. Wraz z upływem sezonu, wpływ Bellamy'ego znika. W każdym meczu, który rozpoczyna od pierwszej minuty, bardziej nadawałby się do roli rezerwowego.

Steven Gerrard - 6

W przeszłości, jako "fałszywy" napastnik mógł liczyć na wsparcie Javiera Mascherano i Xabiego Alonso. Teraz musi polegać na Spearingu i Hendersonie. Nic dziwnego, ze regularnie był zmuszony cofać się w głąb własnej połowy.

Stewart Downing - 4

W następnych latach, powtórki finału pokażą odbiór piłki Bosingwie, który ostatecznie skutkował golem Andy'ego Carrolla, co przedstawi występ Downinga w fałszywym świetle. Żałosne.

Luis Suarez - 6

Początkowo powstrzymywany przez taktykę swojego menedżera i niedoskonałości kolegów, najbardziej utalentowany piłkarz Liverpoolu rozpoczął mecz wraz z wejściem Andy'ego Carrolla.

Rezerwowi:

Andy Carroll - 7 (za Spearinga, 55 minuta)

Z perspektywy czasu Dalglish stwierdzi, że Carroll powinien znaleźć się w wyjściowym składzie. Przez 35 minut, które spędził na boisku, zdominował Terry'ego i Ivanovica, zdobywając gole prawie dwa razy.

Dirk Kuyt za Bellamy'ego, 78 minuta

Niewykorzystane zmiany: Maxi Rodriguez, Jamie Carragher, Martin Kelly, Doni, Jonjo Shelvey