05.05.2024
17:30

Osób online 1198

Suarez strzela w Moskwie

W dzisiejszych towarzyskich meczach reprezentacji zagrał tylko jeden, za to wyjątkowy zawodnik Czerwonych, Luis Suarez. Urugwajczyk zdobył jedynego gola dla triumfatorów Copa America w meczu z Rosją zakończonym remisem 1:1.

El Pistolero otworzył wynik spotkania niedługo po przerwie, jednak już minutę później wyrównał Kierżakow. Przez kolejne 40 minut wynik nie uległ zmianie, co wydawało się pasować obu ekipom. Całe spotkanie na ławce przesiedział Sebastian Coates.

Tego samego dnia awans do swoich EURO wywalczył z kadrą Hiszpanii U-19 wychowanek Liverpoolu Suso. Grając na swojej ulubionej pozycji, za napastnikiem, wpisał się na listę strzelców w wygranym meczu z Belgią oraz rozegrał pełne 90 minut w dniu dzisiejszym, kiedy jego zespół przypieczętował awans pokonując Włochów 2:1.

W tych samych rozgrywkach młoda reprezentacja Trzech Lwów w składzie urządziła sobie spacerek na boisku, gładko ogrywając Słowenię 5:0. Z graczy na co dzień trenujących w Melwood i Kirkby w podstawowym składzie zagrał Jack Robinson i minutę przed przerwą obejrzał żółtą kartkę. Jack Dunn cały mecz spędził na ławce rezerwowych, natomiast Andre Wisdom był poza kadrą meczową z powodu urazu. W swojej grupie Anglicy zagrają jeszcze ze Szwajcarią i Czarnogórą.