CHE
Chelsea
Premier League
04.05.2025
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1994

Po finale wsparli hospicjum


Pracownicy Liverpool FC podróżując do domu po zwycięstwie the Reds po lutowym zwycięstwie w finale Carling Cup zebrali prawie £1,500 dla miejscowej organizacji charytatywnej Jospice poprzez loterię fantową z podpisanymi pamiątkami.

Hospicjum św. Józefa jest jednym z najstarszych w Wielkiej Brytanii, zapewnia opiekę i wsparcie dla osób śmiertelnie chorych oraz ich rodzin z okręgu Liverpool i Sefton, a także wspiera podobne placówki w Gwatemali, Hondurasie, Ekwadorze i Peru.

Pat Murphy, dyrektorka działu pozyskiwania funduszy i komunikacji w Jospice, otrzymała czek na £1,345 od pracowników Liverpool FC w biurach klubu przy Chapel Street.

Drużyna pierwotnie planowała zorganizować darmową loterię z pamiątkami, jak podpisane koszulki i buty zawodników, podczas podróży pociągiem po meczu na Wembley. Jednak kiedy tylko padła propozycja, aby pieniądze trafiły na cel charytatywny, a docelową organizacją ma być Jospice, datki zaczęły się zbierać.

Legendy Liverpoolu Ian Callaghan i David Johnson pomagali w zbiórce pieniędzy roznosząc nagrody zwycięzcom w pociągu, w czasie kiedy datki napływały szerokim strumieniem.

- To był wspaniały gest od wszystkich biorących udział - powiedziała Sue Johnston, menadżer sprzedaży biletów. – Niektórzy z nas znali tę organizację i wiedzieli, że jest ona doskonałym wyborem ze względu na całą ciężką i potrzebną pracę, jaką wykonuje ona w lokalnym środowisku.

- Kiedy tylko zgodziliśmy się co do wyboru organizacji, ludzie okazali się wspaniali w swoich datkach i to było świetne zakończenie fantastycznego dnia – dodała Johnston.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Elliott: Mógłbym tu grać do końca kariery  (5)
30.04.2025 08:43, AirCanada, Liverpool Echo
Salah, umowa LFC z Google Pixel i selfie  (0)
29.04.2025 23:18, Kubahos, The Athletic
Alisson o zdobyciu mistrzostwa w barwach LFC  (0)
29.04.2025 19:30, Mdk66, thisisanfield.com
Gakpo może zostać ukarany przez FA  (23)
29.04.2025 18:16, Wiktoria18, The Athletic
Salah o swojej rozmowie ze Slotem  (1)
29.04.2025 14:41, MaksKon, thisisanfield.com
Andy: To mistrzostwo to dla nas wszystko  (0)
29.04.2025 14:34, Maja, Liverpool Echo
Kulisy świętowania mistrzostwa  (3)
29.04.2025 13:04, ManiacomLFC, The Athletic