13.05.2024
21:00

Osób online 1215

Reina świętuje sukces z Hiszpanią

Pepe Reina po raz kolejny może świętować sukces z reprezentacją Hiszpanii, tym razem po zwycięstwie 4:0 w finale Euro 2012 z Włochami. Hiszpanie dzięki tej wygranej jako pierwsi w historii zdołali obronić tytuł mistrzów Europy.

Od początku finałowej rywalizacji piłkarze "La Furia Roja" zdominowali swoich rywali, a pierwszą bramkę w 14. minucie zdobył David Silva. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył nowy lewy obrońca FC Barcelony, Jordi Alba po znakomitym podaniu Xaviego.

W drugiej połowie Włosi nie potrafili odwrócić losów spotkania, a od 61. minuty musieli sobie radzić w osłabieniu po tym, jak wcześniej wprowadzony (jako trzeci zawodnik w reprezentacji Włoch) na boisko Thiago Motta został zmuszony opuścić plac gry z powodu kontuzji.

Hiszpanie bezlitośnie wykorzystali tę okazję, strzelając dwie bramki w końcówce meczu. Najpierw do siatki trafił były zawodnik the Reds, Fernando Torres, zaś później jego kolega z Chelsea, Juan Mata, dla którego był to pierwszy występ w tym turnieju.

Pepe Reina co prawda nie wystąpił w żadnym spotkaniu w turnieju rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie, ale jest to jego trzeci wielki sukces w karierze reprezentacyjnej po tym, jak w 2008 roku zdobył mistrzostwo Europy, a następnie w 2010 mistrzostwo świata.