13.05.2024
21:00

Osób online 1199

Suso zagra w finale ME U-19

Reprezentacja Hiszpanii w składzie z pomocnikiem Liverpoolu, Suso nie podzieliła losu Anglików i awansowała do finału Mistrzostw Europy U-19 po dramatycznej serii rzutów karnych w półfinale z Francją.

Zawodnik the Reds opuścił boisko już w 55. minucie przy jedno bramkowym prowadzeniu Francuzów.

La Roja zdołała doprowadzić do rezultatu 2:1, jednak w doliczonym czasie gry, środkowy obrońca reprezentacji Francji, Samuel Umtiti zapewnił swojej drużynie dogrywkę.

Gerard Deulofeu po ośmiu minutach dogrywki ponownie wyprowadził Hiszpanów na prowadzenie, ale Francuzi podobnie jak wcześniej potrafili wyrównać losy spotkania.

Hiszpania nie najlepiej rozpoczęła serię rzutów karnych, jednak przełomowy moment spotkania nastąpił po tym, jak jedenastki nie zdołał wykorzystać Umtiti. Hiszpanie uwierzyli przez to w zwycięstwo, a celny strzał Deulofeu zapewnił im udział w niedzielnym finale przeciwko Grecji.