13.05.2024
21:00

Osób online 1042

Craig awansuje z Wielką Brytanią

Odmienne uczucia towarzyszyły dziś dwóm ulubieńcom The Kop, jako że Wielka Brytania z Craigiem Bellamym w składzie zwyciężyła 1-0 z Urugwajem Luisa Suareza, zapewniając sobie awans do dalszej fazy turnieju olimpijskiego.

Bellamy z opaską kapitańską przewodził atakom Brytyjczyków, a w 77 minucie, kiedy opuszczał plac gry, widownia na Millenium Stadium nagrodziła go burzą oklasków w podzięce za wspaniały występ.

Gola na wagę awansu zdobył Daniel Sturridge.

Suarez i Sebastian Coates zagrali pełne 90 minut dla Urugwaju. Napastnikowi gości wyraźnie nie sprzyjało dziś szczęście pod bramką rywali, gdzie musiał uznać wyższość bramkarza Jacka Butlanda. Porażka oznacza dla Urugwaju pożegnanie z turniejem.

Wielka Brytania w sobotę zmierzy się w kolejnej fazie z Koreą Południową.