13.05.2024
21:00

Osób online 1099

Koniec igrzysk dla Bellamy'ego

Reprezentacja Wielkiej Brytanii z Craigiem Bellamym w składzie odpadła wczoraj w ćwierćfinale turnieju piłkarskiego na igrzyskach olimpijskich, ulegając w rzutach karnych Korei Południowej.

Zawodnik Liverpoolu był kapitanem drużyny do 85. minuty, kiedy to przy wyniku 1:1 został zmieniony przez Ryana Giggsa.

Jako pierwsza prowadzenie objęła Korea Południowa, następnie z rzutu karnego wyrównał Aaron Ramsey, jednak ten sam zawodnik kilka minut później nie wykorzystał drugiej jedenastki.

Wynik remisowy utrzymał się do końca meczu, rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka. Doszło do rzutów karnych, które bezbłędnie strzelały obie drużyny, lecz w końcu pomylił się zawodnik gospodarzy Daniel Sturridge i ostatecznie Korea zwyciężyła 5:4.

Pełne spotkanie dla Wielkiej Brytanii rozegrał również cel transferowy Liverpoolu, Joe Allen.