05.05.2024
17:30

Osób online 1393

Porażka na inaugurację

Młodzi zawodnicy Liverpoolu rozpoczęli tegoroczną przygodę w rozgrywkach NextGen Series od porażki 2:3 z Interem na wyjeździe. Dwie bramki dla the Reds zdobył Krisztian Adorjan.

W składzie the Reds wystąpiło jedynie czterech zawodników, którzy wzięli udział w piątkowym, wygranym 4:1 meczu z Chelsea, wobec czego większość drużyny stanowili piłkarze z zespołu U-18.

Z kolei obrońcy tytułu zachowali w swoim składzie pięciu graczy, którzy wystąpili w finale zeszłosezonowych rozgrywek z Ajaxem.

Inter rozpoczął mecz z impetem i już po 15 minutach za sprawą trafienia Francesco Forte, który bezlitośnie wykorzystał błędy w obronie Liverpoolu, wyszedł na prowadzenie.

Z rzutu karnego po faulu na Jerome Sinclairze wyrównał Adorjan.

Niestety, na sześć minut przed przerwą Inter zdobył drugiego gola, tym razem autorstwa Nicolo Belloniego.

Podopieczni Rodolfo Borrella nie zamierzali składać broni i po przerwie zaczęli stwarzać coraz większe zagrożenie pod bramką gospodarzy.

Dwukrotnie bliski szczęścia był Sinclair, jednak za pierwszym razem jego strzał zatrzymał obrońca Raffaele Dalla Veldove, zaś potem zabrakło kilku centymetrów, by dosięgnął dośrodkowanie Jordona Ibe.

Ataki Liverpoolu nie przynosiły oczekiwanego efektu, a spowodowane tym luki w defensywie wykorzystał Luca Gerratino podwyższając prowadzenie swojego zespołu.

Młodzi Czerwoni grali jednak do samego końca, dzięki czemu zdołali zmniejszyć straty za sprawą trafienia Adorjana z rzutu wolnego.

Liverpool: Tyrell Belford, Ryan McLaughlin (Kristoffer Peterson 64), Brad Smith, Stephen Sama, Lloyd Jones, Yalany Baio, Jordan Ibe, Craig Roddan, Jerome Sinclair (Sam Gainford 76), Krisztian Adorjan, Marc Pelosi.

Niewykorzystane zmiany: Niall Heaton, Ryan Fulton, Daniel Trickett-Smith, Joe Maguire, Jordan Lussey.