05.05.2024
17:30

Osób online 940

Czerwoni w reprezentacjach

Jeden z zawodników Liverpoolu zaliczył dzisiaj niezapomniany 100 występ w reprezentacji Anglii, zaś kolejny zaczął stawiać w niej swoje pierwsze kroki, mając nadzieję, że jest to początek jego długiej kariery w narodowym zespole.

Cała uwaga słusznie koncentrowała się na Stevenie Gerrardzie, który miał po raz 100 wystąpić w drużynie Trzech Lwów, jednak dla Raheema Sterlinga to był także wyjątkowy wieczór, gdyż otrzymał on od Roya Hodgsona szansę debiutu w przegranym 4:2 spotkaniu ze Szwecją.

Sterling stał się tym samym najmłodszym zawodnikiem w historii Liverpoolu, który wystąpił w zespole Anglii, a na boisku przebywał przez 84 minuty i popisał się kilkoma dobrymi zagraniami. Gerrard i Glen Johnson spędzili na murawie 74 minuty.

Zlatan Ibrahimovic wyprowadził Szwedów na prowadzenie, ale Anglia potrafiła się podnieść i doprowadzić przed przerwą do rezultatu 2:1.

Sterling miał udział przy pierwszej bramce, kiedy to doskonale zauważył na wolnej pozycji Ashleya Younga, który asystował przy bramce swojego kolegi z Manchesteru United, Danny'ego Welbecka.

Gerrard zaliczył zaś asystę po tym, jak idealnie dośrodkował piłkę z rzutu wolnego do zawodnika Tottenhamu, Stevena Caulkera, który wyprowadził Anglię na prowadzenie 2:1.

Ostatnie słowo należało jednak do Ibrahimovicia, który najpierw wyrównał na 2:2, a następnie skompletował hat-tricka, zdobywając bramkę na 3:2.

W doliczonym czasie gry Ibrahimovic ponownie ukazał swoje genialne umiejętności, gdy przepięknym uderzeniem ustalił wynik spotkania na 4:2.

Po zaliczeniu 100 występu w kadrze, Gerrard powiedział: - To był wyjątkowy wieczór dla mnie i mam zamiar dać koszulkę z tego meczu mojemu tacie. On wspierał mnie przez całą karierę i będzie to miły prezent dla niego.

- Ibrahimovic zaprezentował się z niesamowitej strony i mam do niego wielki szacunek. Zdobył jedną z najładniejszych bramek, jakie widziałem na żywo, więc to był jego wieczór.

- Można jednak wyciągnąć wiele pozytywów z tego spotkania, ponieważ wystąpiło wielu młodych zawodników, którzy zaliczyli swoje debiuty w kadrze.

Luis Suarez zagrał w barwach Urugwaju w wygranym 3:1 meczu z Polską. Nr 7 Liverpoolu spędził na boisku 86 minut.

Tymczasem Nuri Sahin rozegrał 86 minut w zremisowanym 1:1 przez Turcję spotkaniu przeciwko Danii. Daniel Agger odpoczywał i nie został uwzględniony w składzie Duńczyków.