05.05.2024
17:30

Osób online 1002

Rodgers wyjaśnia zmianę taktyki

Brendan Rodgers wyjaśnił zmiany taktyczne, które pozwoliły pokonać zespół Wigan w sobotę. W pierwszej połowie, 10 minut przed przerwą menedżer zmienił imponującego formą Suso, zastępując go Jordanem Hendersonem.

Drużyna zdominowała drugą odsłonę meczu, Suarez zdobył kolejne dwie bramki w sezonie, a Enrique trafił do siatki po raz pierwszy w barwach Liverpoolu.

Nie po raz pierwszy w sezonie wczesna taktyczna zmiana w czasie meczu opłaciła się. Liverpool poprawił swoją grę po zmianie na ustawienie 3-5-2 w przerwie derbowego meczu, a po przejściu na system 4-2-3-1 zdobył wyrównującą bramkę na Stamford Bridge.

- Nie takiej organizacji gry z przodu pragnąłem, a w czasie meczu można podejmować decyzje - powiedział menedżer Liverpoolu.

- Możesz pozwolić rozwinąć się sytuacji, ale ja zawsze staram się używać mojej intuicji, a to co czuję jest najlepsze dla drużyny w danym momencie. Suso miał parę dobrych akcji, omal nie strzelił bramki, ale to część gry. Poczułem, iż powinienem odwrócić trójkąt.

- Graliśmy dwoma graczami ustawionymi obok siebie i jednym przed nimi. Uznałem, że to nie było najlepsze dla nas, gdy nie mieliśmy piłki. Następnie po prostu odwróciłem trójkąt i dwóch graczy dołączyło do gry i to zadziałało dla nas korzystnie.

Komentarze (12)

Michax9 18.11.2012 11:40 #
Po tym meczu wiadomo już, gdzie powinien grać Suso. Szkoda, że tak szybko go zmienił, ale skoro wynik był tak dobry, to Suso pewnie nie ma mu tego za zle...
onedarkness 18.11.2012 12:00 #
Jak to ktoś powiedział: " najlepszy mecz od dawana FCL". Zgodzę się z tym stwierdzeniem, chodź to dopiero początek drogi w górę ( wierzę w to mocno ), która nie będzie łatwa i przyjemna. A decyzje BR są odważne i poczęści ryzykowne, ale mi to osobiście się podoba, bo kto nie ryzykuje też nie zyskuje :)

YNWA!
Lyzwa7 18.11.2012 12:24 #
Ale oczywiście On tylko gada i "filozofuje" czyż nie?
Co tam, że taktycznie ogarnięty i potrafi reagować na wydarzenia boiskowe.
ManiacK 18.11.2012 12:39 #
Brawa..

Po 1sze za odwagę w podejmowaniu decyzji widząc to, co się dzieje na boisku.
Po 2gie za ryzyko szukając idealnego ustawienia drużyny - niestety póki zawodnicy nie ustabilizują formy, on nie ma innego wyjścia, jak kombinować z taktyką ( czego nikt nie zauważy, tylko wiekszość hejtuje.. )

Oby tak dalej, BR ma łeb na karku i tylko potrzebuje odpowiednich zawodników, niekoniecznie ściąganych za grube miliony, a osiągnie wiele w LFC :)
Czarnyolek 18.11.2012 13:08 #
@ irek245 - nie każdy zauważa, że wszytsko się zmieniło na lepsze - a już na pewno nie wyniki. Poza tym, nawet jak jest lepiej, niż za Hodgsona, lub w drugim sezonie KD - to i tak nie jest to wystarczająco na LFC. Mamy obecnie 11. miejsce w tabeli - dokładnie takie samo jak Swansea na koniec minionego sezonu - a skłąd o niebo lepszy. BR to średniak do średnich klubów - moje zdanie, a jednocześnie nadzieja, że udowodni, że się mylę ;)
Lyzwa7 18.11.2012 13:12 #
Może i średnika, zauważ jednak, że to bardzo młody trener, który dopiero wchodzi w świat poważnej piłki, więc nie wyrokowałbym przedwcześnie ;)
onedarkness 18.11.2012 13:18 #
ale wtopa :D oczywicie, że chodziło mi o LFC
jaqb92 18.11.2012 13:49 #
jak dla mnie BR powinien zostac na kilka lat bez wzgledu na miejsce na koniec sezonu, po 3-4 latach bedzie mozna go ocenic. Jest to bardzo dobry trener i chcialbym zeby spokojnie zbudowal w LFC druzyne walczaca i mistrza :)
Lucaas 18.11.2012 17:42 #
Dobrze, że mamy takiego trenera, w przeciwieństwie do Dalglisha nie boi się robić wcześnie zmian, a Kenny przeważnie robił zmiany w 75-80 min.
Kowal 18.11.2012 21:13 #
Podejmuje decyzje odważnie jak na trenera przystało.
kuna 19.11.2012 03:50 #
Czarnyolek - skoro niewidzisz różnicy w grze to musisz mieć problemy ze wzrokiem, przykro mi.

Man City - graliśmy jak równy z równym mając gorszych piłkarzy od the blues, wynik również skończył się remisem po niefortunnym błędzie Skrtela - remis po dobrej grze
Man Utd. - mecz gdzie typowo przeważaliśmy a wynik został wyciągniety przez sędziego chyba nie musze przypominac jak wyglądało to spotkanie w roli sędziego
Everton - 2:2 i bramka na 3:2 dla nas jak najbardziej prawidłowa kolejny raz sędzia w premier league sie niepopisal

Jak widzisz pech się nas trzyma

To jak wyglądamy w tabeli ni jak sie ma do naszej postawy na boisku, wyniki i szczescie przyjdzie z czasem.
kuna 19.11.2012 03:53 #
wkradł się mały niesnasek :) oczywiscie nie the blues tylko the citizens*

Van Dijk może nie zagać z Tottenhamem  (0)