FOR
Nottingham Forest
Premier League
22.02.2026
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1299

Britton pod wrażeniem Gerrarda


Pomocnik Swansea, Leon Britton z podziwem wypowiedział się o 100-krotnym reprezentancie Anglii, Stevenie Gerrardzie i cieszy się, że będzie mógł zmierzyć się z nim na boisku w niedzielnym spotkaniu Łabędzi z Liverpoolem.

Gerrard niedawno stał się szóstym zawodnikiem w historii angielskiej piłki, który zaliczył sto występów w reprezentacji i nadal odgrywa ważną rolę w zespole the Reds.

Britton nie mierzył się jeszcze z kapitanem Liverpoolu w rozgrywkach Premier League, ale podczas 45 minut, jakie rozegrał w spotkaniu pomiędzy obiema drużynami w Capital One Cup, zdołał się przekonać o jakości swojego przeciwnika.

- Ostatnio zaliczył setny występ w barwach reprezentacji Anglii i jest jednym z największych piłkarzy angielskiego futbolu - powiedział.

- Wspaniale jest być z nim na tym samym boisku. Grałem przeciwko niemu po raz pierwszy na Anfield i w trakcie 45 minut przekonałem się, że jest niesamowitym zawodnikiem.

- Można to zauważyć dzięki oglądaniu go w telewizji, jednak perspektywa gry przeciwko takiemu zawodnikowi jest czymś fantastycznym.

- Trudno powiedzieć, czy jest najlepszym graczem, przeciwko któremu miałem okazję się zmierzyć, gdyż spędziłem wtedy na boisku tylko 45 minut. Jednak w tym czasie przekonałem się o jego wielkich umiejętnościach i trzeba na niego uważać, ponieważ jeśli zostawi się mu zbyt wielką przestrzeń, potrafi stworzyć zagrożenie, więc dla mnie będzie to bardzo interesujące wyzwanie.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Sherwood: Salah latem opuści Liverpool (3)
17.02.2026 12:20, AirCanada, liverpool.com
Holenderski ekspert o przyszłości Gakpo (4)
17.02.2026 11:28, Redbeatle, Liverpool Echo
Historia starć z Wilkami w FA Cup (0)
17.02.2026 11:14, Gall1892, liverpoolfc.com
Szobo następcą Gerrarda? (0)
17.02.2026 00:13, Armani87, liverpool.com
Slot na temat transferu Luisa Diaza (0)
16.02.2026 23:45, Klika1892, Liverpool Echo
John Heitinga odszedł z Tottenhamu (2)
16.02.2026 21:27, Wiktoria18, thisisanfield.com