05.05.2024
17:30

Osób online 1072

U-18 drugą drużyną NexLions Cup

Drużyna Liverpoolu U-18 musiała zadowolić się drugim miejscem w rozgrywanym w Singapurze turnieju NexLions po niedzielnej przegranej młodych the Reds 2:0 ze Sportingiem Lizbona.

Po tym, jak Liverpool pokonał w piątek w meczu otwarcia Singapur 1:0, młodzicy, w szeregach których grało aż trzech 16-latków mieli nadzieję na rewanż na znakomitych Portugalczykach, którzy dwukrotnie pokonali ich w europejskich rozgrywkach NexGen.

Dwa gole z drugiej połowy – pierwszy strzelony przez Lukę Strojanovica w 46. minucie i drugi, który padł w 90. minucie autorstwa rezerwowego zawodnika, Luisa Corteza zniweczyły ten plan, ale zawodnicy the Reds, grający bez kontuzjowanego Jerome Sinclaira i Sameda Yesila nie oddali tego meczu bez walki.

Długi rzut wolny wykonany przez Jacka Dunna, strącony przez obrońcę Sportingu, był najlepszą okazją bramkową w pierwszej połowie, jednak po utracie bramki drużyna Alexa Inglethorpe'a włączyła drugi bieg.

Strzał Marca Pelosiego, który pokonał bramkarza został wybity przez ostatniego obrońcę. Była to najlepsza okazja do wyrównania przy stanie 1:0, jednak uderzenie Corteza w 90. minucie przekreśliło wszelkie szanse na satysfakcjonujący wynik. Sporting Lizbona został pierwszym zwycięzcą NexLions Cup.

Manchester United, który w piątek przegrał ze Sportingiem 4:1, pokonał Singapur 2:1 i został trzecią drużyną turnieju.

Skład Liverpoolu: Fulton, McLaughlin, Jones, Heaton, Lussey, Morgan, Dunn, Pelosi, Ibe, Baio, Maguire.

Rezerwowi: Mersin, Smith, Yesil, Petersson.