PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1117

Hendo: Potraktujmy to jak finał


Przystosować się i potraktować to jak finał pucharu – taka jest rada Jordana Hendersona dla the Reds w ich zaczynającej się pogoni za ósmym pucharem Anglii, którą rozpoczną od niedzielnego spotkania z Mansfield.

Zespół Conference, który gra w piątej lidze angielskiej będzie gościć zawodników Brendana Rodgersa na stadionie One Call z chęcią pokonania gigantów.

Henderson uważa, że Liverpool, który osiągnął finał Pucharu Anglii w sezonie 2011-12 powinien podejść do tego spotkania jakby to był finał.

- To będzie ciężki mecz dla nas. Nie można tego traktować jako drobnostka. Musimy wyjść na boisko z odpowiednią mentalnością i wykonać dobrą robotę – nalega pomocnik.

- Będzie to coś innego, niż to z czym się spotykamy w Premier League. W piłce nożnej jednak zawsze napotykasz różne wyzwania. Jeżeli zagramy tak jak potrafimy to osiągniemy pozytywny rezultat.

- Będziemy musieli przystosować się do danej sytuacji. Jestem pewien, że zawodnicy grali już na takich małych stadionach jak ten i będzie na nim dobra atmosfera. Będzie głośno. Musimy utrzymać koncentrację od samego początku i postarać się uciszyć kibiców gospodarzy.

- Dla wielu piłkarzy Mansfield będzie to najważniejszy mecz w karierze. Będzie im naprawdę na nim zależało. Dla nich to będzie jak finał pucharu, więc my również powinniśmy potraktować to w taki sposób i wykonać odpowiednio naszą robotę.

22-latek jest zadowolony ze stałej gry w pierwszej XI Rodgersa podczas okresu świątecznego i otrzymał od fanów gorącą owację gdy został zmieniany w czasie spotkania z jego byłym klubem Sunderlandem.

- Otrzymanie takiej owacji, gdy byłem zmieniany wiele dla mnie znaczy – dodał Henderson, który w środku tygodnia zaliczył swój 50. występ dla the Reds.

- Fani od początku mojego przybycia mnie wspierali. Chwilowo sprawy się mają dla mnie dobrze.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

Szmuggi 04.01.2013 12:44 #
Jak przypomnę sobie nasze dwa ostatnie finały to krew mi zamarza... Może lepiej potraktujmy to jak sparing....

Pozostałe aktualności

The Reds zarobią na kolejnym transferze Clarka (0)
02.07.2025 17:44, Ad9am_, thisisanfield.com
Pożegnanie Quansaha z klubem i kibicami (1)
02.07.2025 17:36, Bartolino, liverpoolfc.com
Liverpool nie chce przepłacać za Guehiego (2)
02.07.2025 17:13, Bartosz_Becker, thisisanfield.com
Zmiany w sztabie szkoleniowym (2)
02.07.2025 13:35, BarryAllen, liverpoolfc.com
Zagadkowy post Robertsona w czasie spekulacji (5)
02.07.2025 12:18, Olastank, Liverpool Echo
Nowy bramkarz Liverpoolu z pozytywną energią (0)
02.07.2025 11:36, MaksKon, thisisanfield.com