05.05.2024
17:30

Osób online 1078

Czerwoni nokautują Inter

Liverpool nie pozostawił dziś złudzeń najlepszej młodej drużynie Europy ostatniego sezonu, miażdżąc 4-1 Inter Mediolan w ostatnim meczu fazy grupowej NextGen Series, zapewniając sobie miejsce w najlepszej 16 rozgrywek.

Czerwoni wygrali przy Langtree Park dzięki 2 bramkom strzelonym z rzutów karnych przez Conora Coady'ego a także 2 trafieniom Sameda Yesila.

Zespół Alexa Inglethorpe'a niezbyt dobrze rozpoczął w tym sezonie przygodę z młodzieżową Ligą Mistrzów, ale dzięki piorunującemu finiszowi rozgrywek zapewnił sobie udział w 1/8 tego turnieju.

Mimo ostatnich zwycięstw z Rosenborgiem i Borussią Dortmund, młodzi The Reds jak powietrza do życia potrzebowali zwycięstwa z włoskim gigantem.

Liverpool objął prowadzenie, kiedy McLaughlin wbiegł w pole karne gości i został przewrócony przez jednego z obrońców. Rzut karny na bramkę zamienił kapitan - Conor Coady pewnym strzałem w lewy róg bramki.

Przewagę gospodarze podwyższyli za sprawą świetnie dysponowanego Yesila.

Po godzinie gry zrobiło się tylko 2-1, kiedy Marco Benassi minął defensywę Liverpoolu pakując piłkę do siatki.

3 minuty później Liverpool wrócił do dwubramkowego prowadzenia. Ibe uruchomił McLaughlin, który po chwili obsłużył krzyżowym podaniem Yesila a ten dopełnił formalności.

W 77 minucie Liverpool zadał ostatni cios w tym meczu. McLaughlin wypracował drugie wapno w tym spotkaniu a Coady po raz kolejny był bezbłędny przy egzekwowaniu jedenastki.