05.05.2024
17:30

Osób online 1116

Najszybsi debiutanci

Daniel Sturridge potrzebował zaledwie siedmiu minut do strzelenia pierwszej bramki dla Liverpoolu, jednak nie może się pochwalić najszybszym debiutanckim golem w barwach The Reds. Prezentujemy czerwoną listę dziesięciu najszybciej strzelonych bramek dla klubu.

Do przekopania się przez archiwa jak zawsze poproszony został główny statystyk, Ged Rea.

Lista powiedzie nas od czasów II Wojny Światowej aż po bramkę najnowszego nabytku Brendana Rodgersa. Cztery z dziesięciu najszybszych debiutanckich bramek padły w XXI wieku.

Moment strzelenia bramki możemy jednak zaokrąglić jedynie do minut, nie sekund, z powodu braku danych z lat dawniejszych. Spodziewać się można więc remisów, ewentualne wyższe miejsce zajmuje zawodnik, który debiutował wcześniej.

10. Luis Suarez (16 minut)

Po emocjonującym zakończeniu okienka transferowego Luis przedstawił się publiczności Anfield wchodząc z ławki rezerwowych w 63. minucie. Nieco ponad kwadrans później świętował przed The Kop pierwszą bramkę dla klubu.

9. Abel Xavier (16 minut)

Xavier jako pierwszy dopadł do piłki i z bliskiej odległości wpakował ją do siatki rozpoczynając strzelanie z Ipswich w lutym 2002 roku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 6:0.

8. Michael Owen (16 minut)

W maju 1997 roku Liverpool przegrał na Selhurst Park z Wimbledonem 2:1, jednak pewien wyjątkowy siedemnastolatek zdążył po wejściu z ławki zdobyć tego dnia pierwszego z wielu goli dla Liverpoolu.

7. Kevin Keegan (12 minut)

Nottingham Forest zostało odprawione z Anfield z wynikiem 3:1 w sierpniu 1981 roku, a nowy nabytek Shankly'ego wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

6. Alun Evans (10 minut)

Evans trafił w 10. minucie spotkania, a jego gol już podwyższył wynik na 3:0. Leicester w żaden sposób nie było w stanie powstrzymać Liverpoolu we wrześniu 1968 roku.

5. Tony McNamara (9 minut)

W grudniu 1957 roku Liverpool awansował na szczyt tabeli drugiej ligi po emocjonującym zwycięstwie 4:3 nad Bristol City. Dla drużyny, którą prowadził wtedy Phil Taylor, pierwszą bramkę zdobył McNamara.

4. William Watkinson (9 minut)

Liverpool szybko stracił bramkę na Villa Park w 1947 roku, jednak uderzenie nowego w drużynie Watkinsona (na zdjęciu w środku) wyrównało stan meczu już chwilę później.

3. Cyril Done (9 minut)

Podczas 13 lat grania dla Liverpoolu Cyril zdobył 37 bramek. Pierwszą z nich przepuścił bramkarz Charlton Athletic na Anfield w październiku 1946.

2. Daniel Sturridge (7 minut)

W niedzielny wieczór na Field Mill najnowszy nabytek Rodgersa pomógł drużynie awansować do czwartej rundy FA Cup.

1. Mark Gonzalez (3 minuty)

W 85. minucie meczu kwalifikacji do Ligi Mistrzów w sierpniu 2007 roku na boisku pojawił się skrzydłowy z Chile, a trzy minuty później zapewnił sobie tytuł strzelca najszybszej debiutanckiej bramki dla Liverpoolu.