05.05.2024
17:30

Osób online 1280

Liverpool U-19 żegna się z NextGen

Młodzi The Reds zostali wyeliminowani z rozgrywek NextGen przez Sporting Lizbona. Portugalczycy nie mieli dziś litości i pewnie wygrali mecz w stosunku 4:0.

Liverpool U-19 nie wyszedł dziś na boisko w swoim optymalnym składzie. Stało się tak dlatego, że drużynę nękały liczne kontuzje oraz kapitan zespołu - Conor Coady, został w Anglii, aby trenować z pierwszą drużyną

W ten weekend do licznego grona kontuzjowanych zawodników dołączył Marc Pelosi. Niezdolni do gry są także: Jordan Rossiter, Brad Smith, Jakub Sokolik i Samed Yesil.

Gospodarzom wystarczyło zaledwie 11 minut, aby otworzyć wynik meczu na Estadio Jose Alvalade. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Carlos Mane.Już za linią obrońców The Reds, napastnik popisał się wspaniałą techniką przenosząc piłkę nad szarżującym w jego stronę Ryanem Fultonem, aby następnie posłać futbolówkę do pustej bramki.

Mane strzelił swoją kolejną bramkę w 23 minucie. W pełni wykorzystał swobodę daną mu przez defensorów Liverpoolu i pokonał Fultona uderzając głową na krótki słupek jego bramki.

Pierwsze realne zagrożenie bramki rywali ze strony The Reds nastąpiło dopiero w 33 minucie, gdy pomocnik Jordan Lussey trafił w słupek, oddając niski strzał z narożnika pola karnego Sportingu.

Po godzinie gry Jordon Ibe chybił zaledwie o centymetry, lecz już 4 minuty później gospodarze pozbawili przyjezdnych wszelkich złudzeń umieszczając piłkę w ich siatce po rzucie rożnym. Obrońca Joao Palhinha znalazł się w idealnej pozycji i jak to się mówi w piłkarskim żargonie - wpakował piłkę pod ladę.

Bliski pokonania bramkarza Sportingu był także Krisztian Adorjan, niestety jego potężny strzał z 17 metrów z trudem wybronił Mickael Meira. W końcowych minutach spotkania porażkę Liverpoolu przypieczętował jeszcze Wilson Janco, który popisał się wyśmienitym uderzeniem z daleka i perfekcyjnie umieścił piłkę w dolnym narożniku bramki Fultona.

Skład w jakim wystąpił Liverpool U-19: Fulton, Baio, Sama, Jones, McLaughlin, Lussey (Kent), Roddan, Morgan, Adorjan (Peterson), Dunn (Trickett-Smith), Ibe (Sinclair).