05.05.2024
17:30

Osób online 1260

Młodzicy silniejsi od Leeds United

Fantastyczna postawa i dublet w wykonaniu Jordona Ibe poprowadził zespół juniorów The Reds do następnej rundy młodzieżowego Pucharu Anglii. Ekipa U-18 Steve Coopera zwyciężyła na Anfield 3:1 Leeds United.

Wspaniale rokujący na przyszłość Jordon Ibe dwukrotnie zdołał pokonać bramkarza przyjezdnych w pierwszej odsłonie spotkania, zaś gol w samej końcówce autorstwa Jacka Dunna przypieczętował wygraną Czerwonych.

Pierwsi drogę do siatki znaleźli jednak goście. W 24 minucie bramkę zdobył Eoghan Stokes, który dosłownie chwilę wcześniej zmienił kontuzjowanego Lewisa Waltersa. Jednak pomimo burzliwych protestów strzelca, gol nie został uznany przez arbitra.

Na krótko przed wybiciem 30 minuty meczu wynik pojedynku otworzył późniejszy bohater - Ibe. Dan Trickett-Smith świetnie przejął futbolówkę, dograł do swego kolegi z ataku, który urwał się kryjącemu go obrońcy i płaskim uderzeniem poza zasięgiem ramion Erica Grimmesa wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W 40 minucie obrona Leeds została skarcona po raz drugi dzięki dynamicznej kontrze podopiecznych Coopera. Ponownie w świetle fleszy znalazł się nie kto inny jak 17-letni Jordon. W tej akcji pokazał niewyobrażalne wręcz przyśpieszenie. Zostawił w blokach startowych Coreya Rupera, pognał wzdłuż skrzydła i celnym strzałem w dłuższy róg bramki zapewnił przed przerwą całkiem obiecującą zaliczkę swojej ekipie.

Goście złapali kontakt w 70 minucie. Wrzutkę Mowatta opanował rezerwowy Cook i pokonał strzegącego bramki Czerwonych Fultona.

Nadzieje przyjezdnych ostatecznie zostały pogrzebane przez pomocnika Dunna, który na sekundy przed końcem podwyższył prowadzenie na 3:1 i takim właśnie wynikiem zakończyła się ta konfrontacja.

W 1/8 finału nasi juniorzy podejmą ekipę Hull City.

LFC: Fulton, Baio, Maguire, Jones, Brewitt, Lussey (c), Dunn, Rossiter, Sinclair (Peterson), Trickett-Smith (Brannagan), Ibe.