05.05.2024
17:30

Osób online 998

U-18 zwycięża w thrillerze z WBA

Drużyna U-18 Liverpoolu wywalczyła imponujące zwycięstwo 3-2 nad ekipą West Bromwich Albion, odrabiając w sobotnie popołudnie straty ze stanu 0-2, zawdzięczając komplet punktów bramce zdobytej w końcówce meczu przez Seyi'ego Ojo.

Podopieczni Steve'a Coopera dominowali w początkowej fazie spotkania, jednak zeszli na przerwę przegrywając 0-1, tracąc kolejną bramkę w ciągu minuty od rozpoczęcia drugiej części meczu

Jednak wprowadzony w przerwie Kristoffer Peterson zniwelował prowadzenie gości ładnym indywidualnym trafieniem przed tym, jak Louis Robles doprowadził do wyrównania wyniku po silnym zagraniu głową Daniela Cleary'ego.

Powrót drużyny Coopera został uwieńczony 10 minut przed zakończeniem spotkania, gdy Ojo znalazł drogę do siatki rywali strzelając lewą nogą z dystansu, czym też zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Zespół do lat 18 znajduje się obecnie siedem punktów od pierwszych czterech meczów drugiej fazy rozgrywek Barclays U18 Premier League - trzy punkty za liderami z dwoma meczami pozostałymi do rozegrania.

Po zakończeniu spotkania Cooper powiedział oficjalnej stronie klubowej: - Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej dyspozycji, nasza gra podaniami i ustawianie się były bardzo dobre.

- Zagrało u nas czterech graczy U-16, a na koniec znalazł się na boisku także piłkarz U-15, tak więc była to bardzo młoda drużyna.

- Przegrywać 0-2 było dla nas krzywdzące, ale chłopcy pokazali wielkie zaangażowanie w odrobienie strat i zdobyli trzy bramki.

W drużynie the Reds zagrali: Firth, Randall (Whelan), Hart, Cleary (Brewitt), Heaton, Burke (Peterson), O'Hanlon, Brannagan, Wilson, Ojo, Robles.