05.05.2024
17:30

Osób online 889

U-18 w półfinale FA Youth Cup

Bramka Lloyda Jonesa w drugiej połowie oraz imponujące dwa trafienia Jacka Dunna zagwarantowały Liverpoolowi U-18 awans do półfinału rozgrywek FA Youth Cup. The Reds odnieśli dziś pewne zwycięstwo, pokonując Hull City na KC Stadium, w stosunku 3:0.

Dwie bramki w cztery minuty, w drugiej odsłonie meczu, zagwarantowały młodym Liverpoolczykom awans do kolejnej rundy, zaś druga bramka Dunna była swoistą kropką nad i.

Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu dało awans do półfinału rozgrywek, w którym Liverpool zmierzy się w szlagierowym dwumeczu z Chelsea Londyn.

W początkowej fazie meczu realne zagrożenie pod bramką 'Czerwonych' stworzył Danny Chambers. Joel Sutton popisał się dobrym dograniem do swojego kolegi z drużyny, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył w boczną siatkę bramki.

Pomimo presji od pierwszych minut, ze strony gospodarzy, The Reds stworzyli sobie dobrą sytuację na zdobycie gola już w 12 minucie spotkania. Dan Trickett-Smith odnalazł podaniem Dunna na granicy pola karnego Hull, a ten podkręconym strzałem szukał dalszego słupka bramki rywali. Ostatecznie próba pomocnika spełzła na niczym, gdyż strzał został zablokowany przez jednego z obrońców, aby po chwili znaleźć się bezpiecznie w rękawicach bramkarza gospodarzy - Joe'a Cracknella.

W pierwszej połowie obie defensywy spisywały się bez zarzutu, aż do dwóch ostatnich minut pierwszej odsłony meczu, gdy to zarówno Hull, jak i Liverpool, miały dobre sytuacje na strzelenie przysłowiowej bramki 'do szatni'.

Pierwsza okazja należała do Tygrysów, gdy to Ryan Fallowfield głową omalże nie zamienił dośrodkowania na bramkę. Po tej sytuacji młodzi 'Czerwoni' szybko ruszyli z kontratakiem. Jordon Ibe przebiegł prawie pół boiska i wpadł w pole karne gospodarzy, lecz ostatecznie jego niski strzał został wybroniony przez Cracknella.

Druga odsłona meczu okazała się bardziej widowiskowa, gdyż zaledwie po kwadransie gry Cracknell dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. Pierwszą bramkę zdobył obrońca - Lloyd Jones. Otrzymał on idealne podanie od Jordana Lussey'a, które zadziwiająco ominęło wszystkich defensorów Hull i pozwoliło Jonesowi na pokonanie bramkarza Tygrysów.

The Reds nie pozwolili rywalom na odrobienie strat, co więcej, sami zwiększyli swoje prowadzenie, po bramce Dunna, w 60 minucie meczu. Do tej pory, wychowanek Liverpoolu, trafiał do bramki w każdym spotkaniu rozgrywek FA Youth Cup i dziś także wpisał się na listę strzelców.

Od tego momentu gra Liverpoolu była bardziej uporządkowana i zdyscyplinowana. Podopieczni Steve'a Coopera mieli komfortowe prowadzenie, co wprowadziło dużo spokoju do ich poczynań. Przez większość czasu byli w posiadaniu piłki i nie rezygnowali z prób podwyższenia rezultatu.

Dobra gra 'Czerwonych' przyniosła rezultat w postaci bramki, w końcowych minutach meczu. Swoją drugą bramkę zdobył Dunn. Prostopadła piłka od Rossitera została przechwycona przez Cracknella, lecz gdy ten próbował ją wybić, ta niefortunnie odbiła się od jednego z zawodników i wpadła pod nogi rozpędzonego Dunna, który bezlitośnie wykorzystał błąd golkipera Tygrysów i ustanowił wynik spotkania na 3:0.