05.05.2024
17:30

Osób online 925

Czerwoni w reprezentacjach

Reprezentacja Anglii zremisowała 1:1 z Czarnogórą w ramach eliminacji do mundialu. W tym meczu meczu wystąpili Steven Gerrard i Glen Johnson, a Daniel Sturridge przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Za to Daniel Agger zdobył gola z rzutu karnego dla Danii, która także zremisowała 1:1 u siebie z Bułgarią.

Gerrard zaliczył asystę podczas spotkania w Podgoricy, po której gola już w szóstej minucie strzelił Wayne Rooney. Synowie Albionu dominowali przez pierwsze 45 minut.

W 76 minucie meczu wyrównali Czarnogórcy za sprawą Dejana Damjanovica i dzięki zdobytemu jednemu punktowi prowadzą w tabeli grupy H, mając dwa oczka więcej od Anglii.

Kapitan Trzech Lwów o tym meczu powiedział:

- W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę, co było niedopuszczalne, szczególnie że graliśmy na trudnym terenie w Podgoricy.

- Przestaliśmy płynnie rozgrywać nasze akcje i przez to straciliśmy kontrolę nad przebiegiem meczu. Gospodarze zasłużyli na gola.

W spotkaniu grupy B, Daniel Agger zapewnił punkt swojej reprezentacji w starciu z Bułgarią.

Po golu strzelonym po przerwie przez gracza gości - Stanislava Manoleva - obrońca Liverpoolu wykorzystał rzut karny i mecz zakończył się podziałem punktów. Taki wynik nie satysfakcjonował Duńczyków, którzy walczą o awans do mistrzostw świata, tracąc siedem punktów do liderujących Włochów.

Hiszpania wygrała z Francją 1-0 na wyjeździe, a Pepe Reina przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Martin Skrtel zagrał w pierwszej połowie meczu towarzyskiego ze Szwecją. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Reprezentacja Urugwaju, w której występują Luis Suarez i Sebastian Coates, zagra z wtorku na środę z Chile w ramach eliminacji do mistrzostw świata.