05.05.2024
17:30

Osób online 1223

Smutne pożegnanie Anglików

Andre Wisdom był dziś kapitanem reprezentacji Anglii, która przegrała 0:1 z Izraelem w swoim pożegnalnym spotkaniu na Mistrzostwach Europy do lat 21.

W dniu, w którym kapitanem Anglii U-20 został mianowany Conor Coady, dzierżący tę funkcję w kadrze U-21 Jordan Henderson rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a jego rolę przejął Andre Wisdom.

W spotkaniu z Izraelem młodzi Anglicy grali już tylko o honor, bowiem wcześniejsze porażki z Włochami i Norwegią pozbawiły ich szans na awans.

W dzisiejszym meczu Wisdom zaprezentował się z dobrej strony, dowodząc kolegami z obrony. Po przerwie Stuart Pearce usiłował zmienić obraz gry i na murawie w miejsce Toma Ince'a pojawił się Henderson, jednak to Izrael był stroną przeważającą.

Nir Bilton był najbliżej zdobycia gola, jednak po jego strzale z dystansu piłka zatrzymała się na poprzeczce. Izraelczycy dopięli swego w 79 minucie, kiedy to po akcji w okolicach pola karnego na listę strzelców wpisał się Ofir Krieff.

Całe spotkanie rozegrał Jonjo Shelvey, jednak nie był w stanie wpłynąć na losy pojedynku. Podopieczni Pearce'a powracają do Anglii z trzema porażkami w trzech meczach.

Tymczasem w zupełnie innym nastroju jest Fabio Borini, którego kadra Włoch już wcześniej zapewniła sobie miejsce w półfinale rozgrywek, pokonawszy w sobotę Izrael 4:0. W dzisiejszym meczu z Norwegią napastnik Liverpoolu z ławki rezerwowych dopingował kolegów, którzy zremisowali 1:1. Ostatnie minuty tego spotkania obfitowały w emocje i zwroty akcji. Kiedy wydawało się, że Stefan Strandberg udanie wykonanym rzutem karnym w 90 minucie zapewnił Norwegom zwycięstwo, na ratunek Włochom przybył Andrea Bertolacci, ustalając wynik.

Tym samym Włochy zajęły pierwsze miejsce w grupie A i razem z Norwegią wezmą udział w meczach półfinałowych, które zostaną rozegrane 15 czerwca.