05.05.2024
17:30

Osób online 1165

Suárez strzela, Hiszpania wygrywa

Napastnik Liverpoolu Luis Suárez strzelił honorową bramkę dla swej reprezentacji w spotkaniu Pucharu Konfederacji z aktualnymi mistrzami kontynentu europejskiego i świata – Hiszpanami. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny La Roja 2:1.

Na prowadzenie ekipę del Bosque wyprowadził gracz Barcelony, Pedro w 20. minucie spotkania. Strzał sprzed pola karnego zawodnika z Półwyspu Iberyjskiego odbił się jeszcze po drodze od nogi Diego Lugano i kompletnie zmylił bezradnego Muslerę.

Niespełna kwadrans później było już 2:0. Fantastyczną akcją popisał się Cesc Fàbregas, a jego kapitalne podanie pewnie na gola zamienił Roberto Soldado.

W 88. minucie El Pistolero pokonał Ikera Casillasa strzałem z rzutu wolnego. Szkoda słów na opisanie tego uderzenia; trzeba to po prostu zobaczyć!

Dwóch pozostałych Liverpoolczyków, a mianowicie Pepe Reina i Sebastián Coates, cały mecz oglądali z perspektywy ławki rezerwowych.

Następny mecz piłkarze z Urugwaju rozegrają w piątek z Nigerią, w ramach rywalizacji w grupie B. Pierwszy gwizdek równo o północy.