05.05.2024
17:30

Osób online 1174

Borini wicemistrzem Europy U-21

Fabio Borini swoim jednym trafieniem nie pomógł reprezentacji Włoch w starciu z Hiszpanią w ramach finału mistrzostw Europy U-21. La Roja wygrała 4:2. Zawodnik Liverpoolu zdobył swojego drugiego gola na zakończenie turnieju.

Hat-tricka zaliczył Thiago Alcântara, który poprowadził Hiszpanię do zwycięstwa. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego obronił tytuł, który wywalczył 2 lata temu.

Hiszpanie objęli prowadzenie w 6. minucie. Álvaro Morata dośrodkował na główkę Thiago Alcântary, a ten pokonał bramkarza.

Italia odpowiedziała po chwili, za sprawą Ciro Immobile. Włoski piłkarz otrzymał ładne podanie za plecy obrońców i przelobował bramkarza Manchesteru United – Davida de Gea.

Borini w 24. minucie stworzył dobrą sytuację. Podał dokładnie do Alessandro Florenziego, ale bramkarz Hiszpanii dobrze interweniował.

Po 30 minutach Hiszpania zaczęła kontrolować przebieg meczu. Dwie następne bramki strzelił Alcântara i do przerwy było 3:1.

W sytuacji na 2:1 Koke obsłużył dokładnym podaniem Thiago, ten przyjął piłkę na klatkę i lewą nogą skierował piłkę do siatki.

W 38. minucie Thiago skompletował hat-tricka, pewnie strzelając z rzutu karnego.

Po przerwie w 66 minucie rzut karny wykorzystał Isco, a w 80. minucie wynik spotkania ustalił Fabio Borini.

Włosi musieli uznać wyższość obrońców tytułu, którzy zagrali bardzo dobry mecz.