05.05.2024
17:30

Osób online 1190

Suárez i Coates poza podium

Idealnie wykonany rzut karny Luisa Suáreza nie wystarczył Urugwajowi na odniesienie zwycięstwa w meczu o trzecie miejsce Pucharu Konfederacji. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i doszło do konkursu jedenastek, w których skuteczniejsi okazali się Włosi.

Obrońca the Reds, Sebastián Coates, z wysokości ławki rezerwowych obserwował emocjonujące spotkanie, do którego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, a następnie karne.

Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni Cesare Prandellego. W 24. minucie po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Alessandro Diamantiego, piłka odbiła się najpierw od poprzeczki, następnie od golkipera Urugwaju, Fernando Muslery i najszybciej dopadł jej Davide Astori, który dopełnił formalności.

W 58. minucie znakomitym podaniem do Edinsona Cavaniego popisał się Gargano. Gracz Napoli precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Na kwadrans przed końcem przypomniał o sobie Diamanti, zdobywając gola z rzutu wolnego, jednak za wygraną nie dał Cavani, również demonstrując umiejętność wykonywania tego elementu gry.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, choć Włosi zmuszeni byli grać w osłabieniu w związku z czerwoną kartką, którą otrzymał Riccardo Montolivo za faul na Suárezie.

W konkursie rzutów karnych, napastnik Liverpoolu podszedł jako trzeci i posłał precyzyjny strzał w lewy róg bramki. Bramkarzowi Włoch, Gianluigiemu Buffonowi udało się jednak powstrzymać Martina Cáceresa i Waltera Gargano, co pozwoliło zwyciężyć jego drużynie 3:2.