13.05.2024
21:00

Osób online 1076

90 minut Wisdoma, zwycięska Anglia

Reprezentacja Anglii, która dziś rozpoczęła eliminacje do młodzieżowych Mistrzostw Europy, zwyciężyła skromnie 1:0 drużynę Mołdawii w Reading. Gola na wagę 3 punktów w 13. minucie strzelił Saido Berahino.

Całe spotkanie w drużynie prowadzonej przez Garetha Southgate’a rozegrał Andre Wisdom, który pełnił dumnie funkcję kapitana.

Młody obrońca Liverpoolu był aktywny i miał dwie okazje bramkowe w pierwszej połowie, kiedy strzelał głową.

Mecz na ławce rezerwowych przesiedział Jack Robinson.

Kolejne spotkanie drużyna Southgate’a rozegra w poniedziałek, kiedy na wyjeździe zmierzy się z liderem grupy, Finlandią. Oprócz wymienionych drużyn, o miejsce w Grupie A rywalizują również Litwa, San Marino i Walia.

W innych spotkaniach drużyn młodzieżowych wzięło udział trzech kolejnych zawodników Liverpoolu. Suso wszedł na boisko dziesięć minut przed końcem meczu Grupy D, w którym 21-letni Hiszpanie pokonali rówieśników z Austrii 6:2

Krisztián Adorján był jednym z tych, którzy wydatnie przyczynili się do odwrócenia losów meczu, w którym reprezentacja Węgier do lat 21 przegrywała początkowo z Bośnią i Hercegowiną 0:1. Jednak w przerwie na boisku pojawił się zawodnik Liverpoolu, przebywający obecnie na wypożyczeniu w FC Groningen, który najpierw wypracował bramkę koledze, a później sam zdobył gola wykorzystując rzut karny. Ostatecznie Węgrzy wygrali 4:1.

Nieco wcześniej inny młodzieżowiec the Reds, Jordon Ibe, rozegrał pełne 90 minut w meczu reprezentacji do lat 19 Anglia – Estonia. 17-letni skrzydłowy w swoim debiucie na tym szczeblu wiekowym zdobył bramkę, czym przyczynił się do imponującego zwycięstwa 6:1.