05.05.2024
17:30

Osób online 1176

Gol Gerrarda zapewnia awans Anglii

Gol Stevena Gerrarda w późnych minutach meczu pomógł Anglii w wygranej 2:0 nad Polską i zapewnieniu sobie miejsca w Mistrzostwach Świata w Brazylii.

Bramka strzelona głową przez Wayne’a Rooneya zaraz przed przerwą dała prowadzenie Anglikom, a szarża Gerrarda w 88. minucie dała drugą bramkę.

Zwycięstwo to dało zespołowi Roya Hodgsona kwalifikację do Mistrzostw Świata jako zwycięzcy grupy H.

Anglicy wiedzieli, że muszą zwyciężyć, a Ukraina zdobyła szybko bramkę przeciwko San Marino i ostatecznie wygrała 8:0.

Zespół Roya Hodgsona stanął na wysokości zadania i wygrał w bardzo otwartym spotkaniu.

Andros Townsend poprowadził atak gospodarzy swoją szybkością i wytrwałością z kolei w reprezentacji Polski najlepszą szansę miał zazwyczaj skuteczny Robert Lewandowski.

Sturridge mógł strzelić pierwszą bramkę po podaniu Townsenda, ale napastnik Liverpoolu został osaczony przez czerwone koszulki.

Moment chaosu nastąpił po strzale Townsenda, który trafił w poprzeczkę; Gerrard przejął piłkę, która się od niej odbiła i podał do Sturridge’a, który uderzył z ostrego kąta.

Danny Welbeck uderzał z małej odległości, Rooney strzelał, jednak bronił Szczęsny, Sturridge nękał polską defensywę, zaś Leighton Banes dobrze dośrodkowywał z boku boiska.

W 41. minucie Baines precyzyjnie dośrodkował podkręconą piłkę, a Rooney idealnie umieścił piłkę w siatce i dał prowadzenie.

Anglicy nie osłabli w drugiej połowie. Rooney miał jeszcze większy wpływ na przebieg gry; Gerrard strzelał obok bramki po tym jak założył siatkę przeciwnikowi, a mocne uderzenie Sturridge’a zostało obronione przez Szczęsnego.

Sturridge zszedł z boiska w 81. minucie i został zastąpiony przez Jacka Wilshere’a, a następnie szarża Stevena Gerrarda zagwarantowała Anglii miejsce w Mistrzostwach Świata.