05.05.2024
17:30

Osób online 1153

Porażka U-21 na the Hawthorns

Drużyna U-21 Liverpoolu poległa w starciu z doświadczonym zespołem West Bromwich Albion w stosunku 4:2. Mecz rozegrano w niedzielne popołudnie na the Hawthorns.

Zespół Aleksa Inglethorpe’a objął prowadzenie w meczu za sprawą João Carlosa Teixery, niestety piłkarze the Baggies wyprowadzili trzy ciosy i na tablicy widniał wynik 3:1.

Goście zachowali nadzieję na remis, ponieważ Cameron Brannagan trafił do siatki przed przerwą.

W 85. minucie podyktowano karnego, którego wykorzystał wychowanek West Bromu, Kemar Roofe. Faulował Rafael Páez.

Gospodarze prezentowali się lepiej. Szkot Graham Dorrans sam był kilka razy blisko zdobycia gola.

To jednak Liverpool objął prowadzenie, gdy strzał Teixeiry okazał się za trudny do obrony dla Luke’a Danielsa.

Michael Ngoo podał swojemu koledze, który był w odległości 30 metrów od bramki. Portugalczyk podprowadził piłkę, przełożył na prawą nogę i uderzył. Futbolówka odbiła się od ziemi przed Danielsem i zatrzepotała w siatce.

West Brom wyrównał dzięki golowi Matěja Vydry. George Thorne przebiegł między obrońcami the Reds i podał piłkę w pole karne. Vydra przyśpieszył i minął Danny’ego Warda. Pozostało mu tylko oddanie strzału na pustą bramkę.

Zoltan Gera obsłużył Czecha chwilę później, jednak tym razem Vydra trafił w słupek.

Gol na 2:1 padł po akcji Thorne’a, który najpierw odebrał piłkę Morganowi, a później popędził na bramkę Warda i uderzył z linii pola karnego.

Chwilę później the Baggies znowu weszli w posiadanie piłki. Vydra uderzył na bramkę, futbolówka odbiła się od Páeza i trafiła pod nogi Roofe’a, który zdobył gola numer trzy dla swojej drużyny.

The Reds zdobyli gola kontaktowego, gdy Morgan wykonał rzut wolny i do siatki trafił Brannagan.

W drugiej części meczu Alex Jones, który wszedł z ławki, był bliski zdobycia gola dla gospodarzy po dośrodkowaniu Roofe’a, które wywołało spore zamieszanie w polu karnym. W kóncu Páez i Jones wybili piłkę.

Po drugiej stronie boiska też było ciekawie. Ibe wyłożył piłkę Brannaganowi, który uderzył z półwoleja i był bliski zdobycia bramki, ale Daniels, stoper the Baggies, wybił piłkę z linii.

The Reds dalej szukali wyrównującego gola i mieli swoje okazje. W 85. minucie jednak podyktowano rzut karny, którego wykorzystał Roofe po faulu Páeza na Vydrze.

Skład Liverpoolu: Ward, McLaughlin, Smith, Jones, Páez, Roddan (Sama), Morgan, Teixeira, Ngoo (Yeşil), Brannagan, Ibe.