05.05.2024
17:30

Osób online 941

Remis zespołu U-18

Drużyna Liverpoolu do lat 18 zremisowała z Southampton 3:3 w sobotnie popołudnie. W meczu rozgrywanym w Akademii Kirkby, podczas drugiej połowy drużyna gości zanotowała świetny comeback doprowadzając ostatecznie do remisu.

Zespół Neila Critchleya objął prowadzenie już w piątej minucie kiedy to na listę strzelców wpisał się walijski skrzydłowy Harry Wilson.

16-latek przedarł się przez obronę Świętych i spokojnie skierował piłkę obok bramkarza po wcześniejszym podaniu Camerona Brannagana.

Po 10 minutach powinien podwyższyć Jerome Sinclair. Napastnik dostał kąśliwe podanie od Daniela Tricketa-Smitha jednak skierował piłkę wysoko ponad bramką.

Pomimo tego, w 14 minucie było już 2:0. Ryan Kent posłał podanie do Tricketa-Smitha z lewego narożnika pola karnego, który fantastycznie podkręcił piłkę prawą nogą i wpadła do bramki podwyższając rezultat.

Goście trafili do siatki w 33. minucie, jednak sędzia liniowy sygnalizował, iż Marcus Barnes był na spalonym, zanim Sam Gallagher posłał mu dalekie podanie wzdłuż linii końcowej boiska.

Gallagher nie popełnił jednak błędu w późniejszej fazie gry, gdy dostał podanie od swoich obrońców, zwiódł nacierającego na niego Ryana Crumpa i skierował piłkę do pustej bramki.

Siedem minut później był już remis – Jake Hesketh, był na posterunku, gdy Crump niefortunnie odbił piłkę po wcześniejszej interwencji zmieniając wynik na 2:2.

W 70. minucie Sinclair strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie, po kolejnym błędzie bramkarza. Tym razem zawinił golkiper gości Harry Isted, który skiksował zamierzając podać do przodu, co skrzętnie wykorzystał napastnik the Reds.

Dramaturgii nie było jednak końca. Błąd formacji defensywnej pozwolił Gallagherowi ograć Crumpa i ostatecznie ustalić wynik spotkania na 3:3.

Skład zespołu U18: Crump, Randall, Maguire, Williams, Polgar (Hart), Wilson, Chirivella, Brannagan (Burke), Sinclair (O’Hanlon), Trickett-Smith, Kent