05.05.2024
17:30

Osób online 1099

Młodzi Czerwoni znowu imponują

Drużyna Liverpoolu do lat 21 w dobrym stylu pokonała w poniedziałkowy wieczór zespół Aston Villi 2:0 na Langtree Park. Dwe bramki dla Czerwonych zdobyli Samed Yeşil oraz Michael Ngoo, a drużyna Aleksa Inglethorpe’a nie przestaje zachwycać w ostatnim czasie.

Piłkarze the Reds dobrze rozpoczęli to spotkanie, dominując od pierwszych minut, co pozwoliło im ustalić wynik spotkania jeszcze przed przerwą.

Ngoo i Yeşil regularnie stwarzali zagrożenie pod bramką Villi, głównie dzięki grającymi za ich plecami João Carlosem Teixeirą oraz Cameronem Brannaganem.

Jordan Rossiter wraz z Jordanem Lusseyem w pełni kontrolowali środek pola, dzięki czemu Brad Smith oraz Connor Randall mogli swobodnie poruszać się po obu flankach.

Już po kilku minutach gry, dzięki świetnemu podaniu Rossitera, Liverpool mógł wyjść na prowadzenie. Yeşil znalazł miejsce, by dośrodkować do Ngoo, lecz Anglik skierował piłkę wprost w ręce Bradleya Watkinsa.

Na odpowiedź przeciwników nie trzeba było długo czekać, jednak akcja Andrasa Stiebera jedynie postraszyła świetnie broniącego tego wieczoru Danny’ego Warda.

Jednak to the Reds byli częściej w natarciu. Najpierw swoich sił próbował Teixeira, następnie Callum Robinson minimalnie przestrzelił.

W 25. minucie Liverpool wyszedł na prowadzenie. Po fantastycznej szarży, Teixeira dograł piłkę wprost na stopę Yeşila, który zmylił Watkinsa i umieścił piłkę w siatce.

Chwilę później mogło być już 2:0, jednak Ngoo nie zdołał ponownie wykorzystać dośrodkowania Sameda Yeşila. Rosły napastnik szybko jednak się zrekompensował, wykorzystując akcję Smitha i strzałem głową tym razem dopełnił wszelkich formalności.

Pierwsza połowa została w pełni zdominowana przez piłkarzy Liverpoolu, jednak po wznowieniu gry Aston Villa mogła szybko zdobyć bramkę kontaktową po akrobatycznym uderzeniu Robinsona z kilku metrów.

Swoich sił próbował następnie Michael Drennan, jednak Ward pomimo trudności, zdołał uchronić swój zespół od straty gola, uprzedzając Stiebera i wybijając piłkę. To jednak nie był koniec opresji podopiecznych Inglethorpe’a.

Mimo to Liverpool miał okazję zdobyć trzecią bramkę i rozwiać wszelkie wątpliwości dzięki podaniu Teixeiry do Smitha, którego wślizgiem uprzedził Janoi Donacien.

Rossiter również mógł zdobyć swoją bramkę w 89. minucie, jednak młody Scouser chybił z małej odległości i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Skład Liverpoolu U-21: Ward, Randall, Smith, Sama, Jones, Rossiter, Ngoo, Lussey, Yeşil (Dunn), Brannagan, Teixeira.