LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1037

Rodgers o polityce transferowej


Brendan Rodgers ma zamiar zainspirować się poprzednim zimowym okienkiem transferowym i poszukać „właściwych” piłkarzy do poprawy jakości składu w styczniu.

Dwa transfery bossa z pierwszego miesiąca kończącego się roku okazały się bardzo dobrymi posunięciami, bowiem rozgrywający Philippe Coutinho i napastnik Daniel Sturridge od razu stali się ulubieńcami fanów Liverpoolu.

Rodgers latem obrał trochę inną taktykę i przyznał, że nie chce zatrudniać wyłącznie graczy do pierwszego składu, ale myśli też o talentach na przyszłość.

– Próbujemy budować przyszłość nie zapominając o teraźniejszości, bowiem musimy być silni cały czas – powiedział menadżer.

– Da się osiągnąć ściągając piłkarzy do pierwszego składu. W przeciwnym razie po prostu kolekcjonuje się zawodników.

– W każdym okienku chcemy podnieść poziom zespołu. Jestem w stałym kontakcie z właścicielami i wiem, czego mogę oczekiwać.

– Wszystko zmienia się w mgnieniu oka. Nie możemy szastać pieniędzmi, na to nas nie stać. Jeśli jednak dostępny jest odpowieni piłkarz, to wiem, że fundusze się znajdą.

– Musi to być ktoś, kto nam pomoże. W styczniu przyszło dwóch chłopaków, którzy z miejsca odnaleźli się w zespole i mogą służyć za przykład.

– Jeśli uda się to powtórzyć, to będzie coś wspaniałego. Musimy być lepsi. Dla mnie to wielki przywilej być tutaj i znam warunki swojej pracy.

– Mamy pole do rozwoju i poprawy. Nie da się tego wszystkiego zrobić od razu.

– Frustracja bierze się z takich występów jak ten z Hull. Wyzwaniem dla nas jest ciągły rozwój i ciągły marsz naprzód.

Północnoirlandzki szkoleniowiec podał Tiago Iloriego, który przeszedł do Liverpoolu w ostatni dzień letniego okienka, za przykład zawodnika na przyszłość.

– Ściągnięcie Iloriego to zabieg mający zadbać o przyszłość klubu. Ciężko znaleźć dobrych stoperów – dodał.

– Wiem bardzo dobrze, że młodzi piłkarze na tej pozycji potrzebują wielu godzin ćwiczeń. On był jednym z niewielu dostępnych. Nie uważam, żebyśmy przepłacili.

– Cały czas mówi się o jakiejś sumie, a prawda jest zupełnie inna. Chłopak przyszedł do nas, ma sześć miesięcy na aklimatyzację, a niedługo będzie zdobywał doświadczenie.

– Mam nadzieję, że w przyszłości, możliwe że wtedy, gdy mnie już tu nie będzie, okaże się talentem. Ta odpowiedzialność ciąży na mnie i reszcie sztabu. Chcemy o to zadbać.

– Oczywiście skupiam się na tym co jest tu i teraz, ale chcę, żebyśmy mieli jedno oko skupione na przyszłości.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (4)

kravelin 03.12.2013 15:00 #
teraz potrzebujemy najbardziej kogoś dobrego na skrzydło za mosesa i defensywnego pomocnika (kogoś w rodzaju Pogby i żeby się nie dawał tak ogrywać przeciwnikom jak lucas a poza tym zapewni to rywalizację między nimi i być może lucas choć trochę podniesie swoje umiejętności)
Aha i byłbym zapomniał : Montoya na skrzydłowego obrońcę
donjuan 03.12.2013 15:07 #
nie chce kolekcjonowac yhm : allen , borini , cisokho , ilori , aspas , alberto w tego ostatniego jeszcze wierze , ma potencjal Ci ktorzy cos wnosza Suarez , Sturridge , Toure , Sakho , Moses , ten ostatni nie do konca a taki dzik jak sakho siedzi na lawei :( rodgers prosze Cie ogarnij nie zniose kolejnych lat bez lm
radoLFC 03.12.2013 17:11 #
A mnie się marzy pomocnik KREATYWNY, bo jak nie ma Coutinho, to nie ma kto podawać.
mayro78 03.12.2013 17:11 #
Co ma chłop zrobić jak nie ma budżetu? Polityka się już zmieniła i to wyraźnie widać, że nie będziemy wydawać pow 30 mln za zawodnika, który rocznie zarobi kilka mln funtów

Pozostałe aktualności

Kluby nie puszczą zawodników na AFCON?  (0)
19.06.2024 18:16, Redbeatle, thisisanfield.com
Owen nie wierzy w rozkwit formy Núñeza  (4)
19.06.2024 15:58, Margro1399, thisisanfield.com
Zawodnicy Liverpoolu na Copa America  (0)
19.06.2024 12:52, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Zasady Premier League a okno transferowe The Reds  (1)
19.06.2024 12:08, Bartolino, thisisanfield.com
Występ Diogo Joty na Euro  (0)
19.06.2024 08:49, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Deschamps o braku występu Konate z Austrią  (3)
18.06.2024 20:11, B9K, thisisanfield.com
Trent: Moja rola w reprezentacji to nic nowego  (0)
18.06.2024 19:26, GiveraTH, Liverpool Echo