05.05.2024
17:30

Osób online 1147

Porażka U-21 z Boltonem

W poniedziałkowe popołudnie, pomimo dobrej pierwszej połowy, drużyna do lat 21. Liverpoolu poniosła porażkę 2:3 z Boltonem w meczu rozgrywanym w Akademii Kirkby.

Szybkie dwa gole zdobyte przez przyjezdnych rozpoczęły spotkanie, ale bramki Jordana Rossitera i Jordona Ibe'a doprowadziły do wyrównania. Drużyna U-21 grała w mocnym składzie z takimi graczami w szeregach jak Martin Kelly i Aly Cissokho.

Spotkanie Barclays U-21 Premier League zbliżało się ku końcowi, lecz obrońca Boltonu Oscar Threlkeld potężną główką po dobrze wykonanym rzucie rożnym zapewnił wygraną gościom.

Ibe już po 45 sekundach od rozpoczęcia spotkania przedarł się w pole karne rywala, ale jego strzał lewą nogą został sparowany na rzut rożny.

Danny Ward świetnie wybronił uderzenie Toma Youngsa, a w 13 minucie po błędzie obrony Boltonu Samed Yeşil powinien zdobyć bramkę, jednak trafił wprost w bramkarza.

Po kwadransie gry the Reds musieli zacząć gonić straty. Sędzia odgwizdał rzut karny za popchnięcie Jana Gregusa przez Jordana Lusseya. Poszkodowany Słowak z zimną krwią wyegzekwował karnego i spokojnie pokonał Warda.

Prowadzenie zostało podwyższone po błyskawicznym kontrataku, Conor Wilkinson podał do Zacha Clougha, a ten trafił do siatki.

Liverpool zaczął odrabiać straty osiem minut przed końcem pierwszej połowy, kiedy to Aly Cissokho wrzucił piłkę na głowę Jordana Rossitera, a ten uderzył ją z dalekiej odległości.

Tuż przed przerwą młodzi Czerwoni doprowadzili do remisu. Ibe został sfaulowany w polu karnym i sam wykorzystał okazję do zdobycia gola z jedenastu metrów przymierzając dokładnie w dolny róg bramki.

Wynik mógł jeszcze szybko ulec zmianie po świetnym dośrodkowaniu Jordona Ibe'a, Rossiter został powstrzymany na linii bramkowej. Po wznowieniu akcji w drugiej połowie Yeşil zmarnował szansę stworzoną przez produktywnego podczas tego spotkania Ibe'a. Young wykorzystał niepowodzenie młodego Turka, okiwał Tiago Iloriego, ale jego strzał był niecelny.

W porównaniu do pierwszej połowy, druga była dużo bardziej spokojna. Jednak 10 minut przed końcem spotkania Rossitier miał okazję na podwyższenie wyniki na korzyść Liverpoolu, jego strzał po świetnym podaniu Ibe'a został niestety zablokowany.

Zamiast tego to goście bez skrupułów ustrzelili kluczowego gola. W 84. minucie po dobrze wykonanym rzucie rożnym obrońca Threlkeld potężnie uderzył główką i trafił do bramki strzeżonej przez Warda.

Stephen Sama miał niezłą okazję do uratowania dramatycznego meczu i wyrównania wyniku w ostatnich sekundach, ale jego niecelna główka była ostatnią prawdziwą szansą na zdobycie gola.

Skład U-21: Ward, Cissokho, Ilori, Jones, Kelly (Smith), Brannagan, Rossiter, Lussey, Ibe, Yeşil (Ngoo), Teixeira (Sama).