05.05.2024
17:30

Osób online 1066

15 momentów Sturridge’a

Minął rok, odkąd Daniel Sturridge skompletował swoje przenosiny z Chelsea do Liverpool FC. By uczcić tę okazję, redakcja Liverpool Echo postanowiła wybrać 15 najciekawszych momentów z dotychczasowej kariery napastnika w czerwonej koszulce.

#1 – Sturridge się melduje

Oto Daniel Sturridge po podpisaniu kontraktu z Liverpoolem. Dołączył on do klubu z Chelsea za kwotę około 12 milionów funtów i zdecydował się na grę z numerem 15.

#2 – Gol w debiucie

Sturridge z miejsca otworzył swój dorobek strzelecki w barwach LFC. W siódmej minucie meczu z Mansfield Town w FA Cup zdobył pierwszego gola. Było to dwa dni po przenosinach z Londynu.

#3 – Gol w debiucie ligowym

Pierwsza bramka Anglika dla the Reds w lidze przyszła chwilę później. Sturridge wszedł z ławki w przerwie meczu na Old Trafford i pokonał bramkarza Manchesteru United.

#4 – Gol w debiucie na Anfield

I jeśli nie wiedzieliście o tym, na pewno zaczęliście się domyślać co wydarzyło się w pierwszym pełnym występie zawodnika na Anfield. Debiut na stadionie the Reds Sturridge okrasił bramką i stał się pierwszym piłkarzem, który zdobył trzy gole w trzech pierwszych meczach dla Liverpoolu od czasu roku 1974 i Alana Kennedy’ego.

#5 – Dwa trafienia w jednym meczu

Sturridge pokonał Roba Elliotta dwa razy i zaliczył jedną asystę, a the Reds zdemolowali Newcastle 6:0 w kwietniu.

#6 – Hat-trick na Craven Cottage

Sturridge zdobył swojego pierwszego hat-tricka w karierze w maju, a Liverpool pokonał Fulham 3:1.

#7 – Angielskie oczekiwania

Sturridge strzelił swojego pierwszego gola dla dorosłej reprezentacji w marcu, a Anglia wygrała 8:0 z San Marino. Z Czarnogórą w październiku również wpisał się na listę strzelców. Napastnik chce być częścią jedenastki na mundialu w Brazylii.

#8 – Zabójczy duet

Liverpool strzelił 84 gole w najwyższej klasie rozgrywkowej w 2013 roku, co jest rezultatem najlepszym w lidze, a dwójka napastników zdobyła ponad połowę z tych trafień. Suárez trafił do siatki 29 razy, Sturridge 19 w roku kalendarzowym. Porozumienie pomiędzy Urugwajczykiem i Anglikiem jest coraz lepsze i z miejsca było widać, że będzie to świetnie dobrana para, kiedy w pierwszym wspólnym meczu z Sunderlandem Suárez strzelił dwie bramki, a były gracz Chelsea jedną.

#9 – Taniec

Firmowa cieszynka Sturridge’a była już widziana wiele razy i Kopites mają nadzieję, że trend ten nie zostanie przerwany. Napastnik wysiadł nawet ze swojego auta po wygranej w sierpniu z Notts County i odtańczył swe firmowe kroki z młodym kibicem.

#10 – Bramka na otwarcie sezonu

Sturridge cieszył się z pierwszego gola w ligowym sezonie 2013/2014 i walnie przyczynił się do pokonania Stoke City.

#11 – Bardzo szczęśliwe urodziny

Sturridge zdobył kolejną bramkę w meczu z Manchesterem United na Anfield we wrześniu, a the Reds wygrali 1:0. Był to dzień jego 24. urodzin.

#12 – Końca strzelania nie widać

Napastnik zdobył swojego dwudziestego gola dla the Reds w zaledwie 26 występach na St. James’ Park, kiedy Liverpool zremisował z Newcastle 2:2.

#13 – Podcinka

Luis Suárez zdobył trzy bramki w spotkaniu z West Bromem w październiku, ale Sturridge nie dał o sobie zapomnieć. Zdobył najlepszego gola meczu podcinając piłkę zza pola karnego.

#14 – Wyrównanie z Evertonem

Sturridge wszedł na boisko z ławki rezerwowych i zdobył gola na Goodison Park, dzięki któremu Liverpoolowi udało się zremisować 3:3 w derbowym spotkaniu.