05.05.2024
17:30

Osób online 1002

Trzy bramki powstrzymują Indonezję

Młoda drużyna Liverpoolu U-17 pokazała w środę swój talent pokonując wynikiem 3:2 zespół Frenz United Indonesia na stadionie Agung Stadium Sultan.

Młodzi Czerwoni byli gotowi przenieść swoją dobrą formę z weekendowego meczu przeciwko Frenz United Malaysia.

Zespół Des Mahera cieszył się z przewagi na przekroju całego spotkania. Głównodowodzącymi byli Brooks Lennon oraz Lewis Travis, którzy zapewnili prowadzenie swojej drużynie.

W odpowiedzi pomocnik Frenz United, Bayu Firmansyah, zagroził obronie the Reds dobrym dryblingiem, który jednak w konsekwencji nie przyniósł korzyści dla jego zespołu.

Liverpool powinien zwiększyć swoją przewagę po kwadransie gry, jednak ze swoich 100-procentowych okazji nie skorzystali Matty Rimmer i Alaster Redmayne.

Po 25 minutach Liverpool wciąż był z przodu. Lennon podczas akcji pod bramką przeciwnika został sfaulowany w polu karnym przez Nico. Jedenastka została pewnie wykorzystana strzałem w róg bramki.

Pewność siebie zgubiła jednak młodych zawodników LFC, gdyż tuż przed zmianą stron Andy Firth zmuszony był wyjąć piłkę z siatki po potężnym strzale Firmansyaha.

Gospodarze rozpoczęli drugą połowę z nastawieniem wyrównania wyniku. Bliski tego był Ali Husein. Jednak kilka chwil później z bramki cieszyli się piłkarze the Reds. Pięknym strzałem w prawy róg bramki popisał się Redmayne.

Drużyna gości od tej pory grała fantastycznie. Lennon przerwał obronę Indonezji, jednak jego próba została zablokowana.

Gdy do końca meczu zostało 10 minut pechowy dla Liverpoolu come back zaliczyli gospodarze. Po faulu w polu karnym na Rismanie Tahir zespół Frenz United Indonesia strzelił bramkę kontaktową na 3:2.

Pomimo nerwowej końcówki młodym zawodnikom z miasta The Beatles udało się dowieźć zwycięstwo.

– Daliśmy z siebie wszystko i zasłużyliśmy na zwycięstwo – powiedział trener Liverpoolu, Maher.

– To było wspaniałe doświadczenie, móc grać z różnymi drużynami o różnych usposobieniach taktycznych.

– To się nazywa gra zespołowa. Rozwijamy się cały czas, dziś chłopcy zagrali świetnie i jestem z nich dumny - podsumował trener.