05.05.2024
17:30

Osób online 1035

Młody Liverpool awansuje dalej

Zawodnicy Liverpoolu w dzisiejszym meczu IV rundy FA Youth Cup na Langtree Park pokonali 3:1 Aston Villę i awansowali do następnej rundy młodzieżowego Pucharu Anglii. Bramki dla Czerwonych strzelali Trickett-Smith i Harry Wilson (2), który pojawił się na placu gry dopiero na początku drugiej połowy.

Mecz odbył się w niełatwych do grania warunkach atmosferycznych wobec mocnych opadów deszczu. Podopieczni Neila Critchleya objęli prowadzenie w 19. minucie, kiedy świetnym strzałem z dystansu na bramkę the Villans popisał się Daniel Trickett-Smith.

W pierwszej połowie gola wyrównującego dla Aston Villi strzelił jednak Harry McKirdy po dośrodkowaniu z prawego sektora boiska.

Cudowną zmianę dał w drugiej połowie Harry Wilson, który w przeciągu niespełna kwadransa strzelił dwa gole dla Liverpoolu, zapewniając nam awans do kolejnej rundy, gdzie na młodych Czerwonych będzie czekać ktoś z pary: Norwich City – Watford.

Przed meczem gromkim aplauzem uczczono pamięć młodego piłkarza – Thomasa Stocksa, który zmarł 10 stycznia po dwuletniej walce z białaczką.

Skład Liverpoolu: Crump, Randall, Maguire, Williams, Jones, Rossiter, Ojo (Wilson), Brannagan, Canós (Phillips), Trickett-Smith, Kent.