05.05.2024
17:30

Osób online 1112

Gerrard inspiracją dla olimpijczyka

Piłkarz Liverpool FC Steven Gerrard dostarczył inspiracji reprezentującego Norwegię brązowemu medaliście w narciarstwie alpejskim podczas trwania Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Kjetil Jansrud wywalczył brąz w konkurencji alpejskiej, która odbyła się w rosyjskim Soczi.

Norweski narciarz określił Stevena Gerrarda jako swoją inspirację w walce o medal zimowej olimpiady.

Kjetil Jansrud zdobył miejsce na podium w narciarstwie zjazdowym mężczyzn w drugim dniu zmagań mających miejsce w Soczi.

Sportowiec poprosił o koszulkę z numerem osiem, czyli takim, z jakim gra jego bohater Gerrard.

Kjetil Jansrud całuje swoją koszulkę Liverpoolu po sobotnim meczu.

W wywiadzie dla norweskiego dziennika VG atleta oznajmił, że numer ten pomógł mu w wywalczeniu medalu.

Jansrud, który był kontuzjowany przez pewien okres przed wyścigiem, powiedział że oglądał wygrany przez Liverpool 5:1 mecz przeciwko Arsenalowi, gdy przygotowywał się do zawodów.

Jednak stwierdził też, że zwycięstwo nie było kluczowe dla jego własnego sukcesu. Oznajmił: – To było przyjemne. To jak mała przyjemność w życiu, którą miło naśladować, jednak nie było to bardzo istotne.

– Wystartowałem dzisiaj z numerem Gerrarda. Może miało to jakieś znaczenie.

Olimpijczyk dodał ponadto: – Podszedłem do tego wyścigu z nastawieniem, aby szybko pojechać, jednak nie wiedziałem, jak dobrze mi pójdzie.

Jansrud określa siebie na Twitterze jako „Narciarza alpejskiego i fana Liverpoolu. W odwrotnej kolejności”.

W sobotę umieścił na wspomnianym serwisie społecznościowym zdjęcie siebie samego oglądającego mecz Liverpoolu na laptopie w trakcie pobytu w Soczi.

Napisał: „You’ll never walk alone #SochiAnfield”.

Osiągnięcie Norwega nastąpiło po roku i trzech dniach od momentu, gdy 28-letni Jansrud doznał pechowego upadku podczas Mistrzostw Świata.

Uległ wypadkowi, ścigając się w konkurencji Supergigant, jednak podniósł się i ukończył bieg. Później okazało się, że zerwał więzadło w lewym kolanie, czym też zakończył sezon 2013.

Jansrud już wcześniej zdobył medal olimpijski. Wywalczył srebro w slalomie podczas zawodów w 2010 roku rozgrywanych w kanadyjskim Vancouver.