05.05.2024
17:30

Osób online 1043

Inspirująca asysta Iloriego

Może i jest środkowym obrońcą, jednak zawodnik Liverpoolu, Tiago Ilori, popisał się podaniem, którym nie powstydziłby się sam Steven Gerrard. 20-latek, grający na wypożyczeniu dla Granady w La Lidze, pomógł swojej drużynie w zdobyciu zwycięskiego gola fantastycznym dograniem przez pół boiska.

Powtórka fenomenalnej asysty młodego piłkarza wzbudziła zainteresowanie kibiców the Reds, którzy baczniej przyglądają się swojemu zawodnikowi. Tiago Ilori nie zaliczył jeszcze debiutu dla Liverpoolu.

W 30. minucie Ilori swym podaniem przerzucił całą obronę Betisu, a piłkę z powietrza zgarnął jego kolega z drużyny, Piti, który z łatwością wykorzystał sytuację sam na sam, zdobywając tym samym jedyną bramkę w tym meczu.

4-minutowy skrót występu Iloriego w niedzielnej potyczce także szerzy się w internecie. Młody obrońca popisuje się opanowaniem przy piłce i niezłym wyczuciem przy odbiorach.

Tiago został ściągnięty ze Sportingu Lizbona we wrześniu za kwotę 7 milionów funtów. Miesiąc temu został wypożyczony do Granady, mieszczącej się w połowie tabeli La Liga.

Miniony weekend był całkiem udany dla wypożyczonych piłkarzy Liverpoolu. Fabio Borini rozegrał pełne spotkanie dla Sunderlandu i pomógł drużynie zwyciężyć w 5 rundzie FA Cup 1:0 z Southampton. Ponadto Conor Coady, będący na wypożyczeniu w Sheffield United, strzelił bramkę wyrównującą w wygranej 3:1 z Nottingham Forest.