05.05.2024
17:30

Osób online 1024

Brannagan zapewnia zwycięstwo

Liverpool U-21 zwyciężył ze Stoke City 1:0 na Brittania Stadium w piątek wieczorem. Drużyna Aleksa Inglethorpe’a objęła prowadzenie w 13. minucie dzięki bramce strzelonej przez Camerona Brannagana.

The Reds byli zmuszeni przez sporą część meczu bronić się przed atakami przeciwnika, lecz kontrolowali przebieg spotkania.

Młodzi the Reds rozegrali pierwszy pojedynek w lidze od 20 stycznia. Ostatni mecz z Chelsea został przełożony, dlatego do tej pory drużyna Inglethorpe’a przebywała w Meksyku, rozgrywając mecze towarzyskie.

Zespół Liverpoolu odważnie podszedł do starcia ze Stoke - Jack Dunn niemal strzeli do siatki rywala z rzutu wolnego, lecz piłka powędrowała nad bramką przeciwnika. The Reds ostatecznie otworzyli wynik meczu, kiedy Brannagan otrzymał piłkę ze środka boiska. Następnie podał ją do Kristoffera Pettersona. Ten z kolei zagrał do Jordana Lusseya, który wykreował szansę dla Daniela Bachmanna, lecz to Brannagan wykorzystał tę sytuację.

Kiedy Liverpool wyszedł na prowadzenie, drużyna Stoke przycisnęła przeciwnika na ich połowie boiska. Swoją szansę na strzelenie bramki miał Rossi, lecz nie zdołał oddać strzału. Liverpool także nie próżnował; Pedro Chirivella dograł fantastyczną piłkę do Dunna. Napastnik umiejętnie próbował wykończyć akcję, lecz ostatecznie przestrzelił.

Po 45. minutach gry Liverpool wyraźnie uspokoił grę i zaczął kontrolować przebieg meczu. Kolejną szansę na trafienie do siatki przeciwnika miał Dunn, lecz nie zdołał wykończyć tej akcji. Po tej sytuacji the Reds zaczęli dominować; Peterson, który wrócił z wypożyczenia z Tranmere Rovers, odważnie ruszył do przodu, wyraźnie szukając drugiej bramki.

Pod koniec spotkania po raz kolejny okazję na strzelenie gola miał Dunn, jednak jego strzał obronił Bachmann.

Skład rezerw LFC: Mersin, Sama, Smith, Páez, Jones, Lussey (Rossiter), Peterson, Chirivella, Bijev, Brannagan, Dunn.