05.05.2024
17:30

Osób online 929

Porażka drużyny rezerw

Zespół Liverpoolu U-21 doznał dzisiejszego wieczoru pierwszej porażki w 2014 roku. Z Anfield, trzy punkty wywiozła drużyna Reading, która pokonała zespół gospodarzy 2:1.

Kłopoty the Reds zaczęły się już w siódmej minucie, kiedy obrońca gości Michael Hector, strzelił gola przed the Kop, trafiając obok Yusufa Mersina, po tym jak Craig Tanner minął swojego rywala i wrzucił piłkę przez pole karne.

Odpowiedź Liverpoolu była natychmiastowa. Jordan Williams odebrał eleganckie, wysokie podanie od Jordana Rossitera na prawej flance, ale po zejściu do środka, jego słaby strzał został sparowany przez bramkarza Reading.

Jerome Sinclair, który zaliczył w tym meczu debiut w meczu drużyny U-21, był bardzo pomocnym punktem zespołu, efektywnie łącząc formacje ataku i pomocy. Był inicjatorem wymiany podań, po której na lewym skrzydle urwał się Jack Dunn próbując swojego szczęścia w strzale z dystansu.

Trzy minuty przed przerwą Dunn przejął podanie, Rossiter popędził w kierunku narożnika, a następnie Jordan Lussey posłał piłkę w światło bramki, chociaż początkowy strzał został zablokowany. Remis!

Kristoffer Peterson również szukał swojej szansy tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, jeszcze zanim Lussey wewnętrzną częścią stopy posłał strzał na bramkę gości, wychodząc na czystą pozycję po inteligentnym zagraniu Sinclaira.

Mersin słabo natomiast zachował się przy dośrodkowaniu-strzale z prawej strony bramki; Shepher Murombedzi wkręcił piłkę w strefę bramkową i Tanner nie pomylił się. Przywrócił tym samym ekipie Aleksa Inglethorpe’a nadzieje na korzystny rezultat.

W 81. minucie Reading postawiło kropkę nad „i”. Precyzyjne podanie rozcinające linię defensywną gospodarzy znalazło zmiennika, Harry’ego Cardwella, który posłał piłkę obok Mersin umieszczając futbolówkę dokładnie w rogu bramki.

Dunn miał jeszcze szansę w doliczonym czasie, ale jego strzał zrykoszetował. Zespół rezerw nie zdołał już strzelił wyrównującej bramki przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Skład meczowy: Mersin, Williams, Smith (Maguire), Páez, Jones, Rossiter, Dunn, Chirivella (Trickett-Smith), Sinclair (Bijev), Lussey, Peterson.

Niewykorzystane zmiany: Firth, Randall.